Biatlonistka Soukalová už se soustředí na další závody MS, bronz ji povzbudil

Včera v podvečer novoměstský biatlonový stadion doslova šílel nadšením. Česká smíšená štafeta vybojovala bronz v úvodním závodu mistrovství světa a na tribunách si úspěch užívalo 27 tisíc fanoušků. Dnes jich na stadion přišlo sotva pár desítek. Zajímal je trénink sportovců, kteří se připravovali na sobotní sprint. Nechyběla mezi nimi ani členka úspěšné české štafety Gabriela Soukalová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová | Foto: Tomáš Hermann www.biatlon.cz

Potvrdilo se, že se po úspěchu lépe regeneruje?

Určitě, protože člověk je v té euforii z toho výsledku takový živější a chce se mu zase hned vrátit na lyže. Tedy já osobně to tak mám, nechci mluvit za ostatní. Ale u mě to tak platí.

Byla tedy i daleko větší chuť do tréninku?

Chuť byla velká. Akorát tedy v rámci odpoledne, protože dopoledne se nám z postele moc nechtělo, potřebovali jsme si trochu déle odpočinout. Odpoledne už se nám zase chtělo a měli jsme takové to nutkání.

Nebudila jste se třeba ještě pod dojmy toho, jak jste tady přebírali medaili, publikum vám aplaudovalo apod.?

Spíš jsem nemohla usnout, než bych se potom budila. Ale paráda!

Přehrát

00:00 / 00:00

S biatlonistkou Gabrielou Soukalovou mluvil na MS při dni volna Jan Suchan

Nechyběla vám tady trochu kulisa na tréninku? Přeci jen včera byl ten aplaus z tribun obrovský…

No, včera to byla velká zkouška, dnes pro tu koncentraci zase bylo možná lepší, že jsme se srovnali, když tady nebylo až tolik lidí.

Jaká je teď nálada v týmu? Je už soustředěná před sprintem nebo ještě alespoň drobně euforická?

Možná spíš soustředěná na další závod, i když určitě každý z nás je povzbuzený tím úspěchem. Takže to možná bereme víc s nadhledem.

Těšíte se na sprint nebo máte trochu obavy? I vzhledem k tomu, že jste prodělala nemoc a nejste si třeba úplně jistá, jak na tom budete?

Na sprint se těším, i když je mi jasné, že to asi bude hodně bolet, protože už včera mě hodně bolela ta štafeta. Věděla jsem, že běžecky to není takové, na co jsem byla na začátku sezóny zvyklá. Po těch nemocech se s tím dalo bohužel počítat.

Vím, že sportovci obecně neradi tipují, zvlášť biatlonisté, u kterých stačí jedna chyba na střelnici a je rázem všechno jinak, ale troufnete si alespoň odhadnout, jak se cítíte, jak by to mohlo dopadnout?

Vzhledem k trati, která je velmi obtížná, a k tomu, že je i dost hluboký sníh, bude to hodně fyzicky náročné, je tam velký kopec, tak myslím, že se zítra hodně ukáže, jak na to kdo má, jak se kdo dobře připravil. A proto bych se vůbec nedovážila tipovat. Trať je opravdu mnohem náročnější, než byla při štafetě, takže uvidíme. Doufáme, že budeme mít skvělé lyže a dobrou mušku.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme