Biatlonistka Soukalová vyhrála závod SP na 15 kilometrů v Östersundu

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vyhrála závod Světového poháru ve švédském Östersundu na patnáct kilometrů. Během jediného týdne si tak připsala druhý triumf, v neděli pomohla k výhře i české smíšené štafetě. V součtu s koncem minulé sezony dokonce zvítězila popáté v řadě.

BIatlonistka Gabriela Soukalová během úvodního závodu Světového poháru ve švédském Oestersundu | Zdroj: Reuters

„Finální tečka byla na poslední stojce, po které Gábina jela výborně poslední kolo. Nakonec najela na Kuzminovou deset vteřin. Trochu jsme doufali, že by to tak mohlo dopadnout. Běžecky totiž celý závod figurovala vpředu. Každopádně kluci, kteří mažou lyže, byli rozmístěni na mezičasech, a Gábina tak měla informací víc než dost,“ prozradil Českému rozhlasu trenér Ondřej Rybář.

00:00 / 00:00

Biatlonistka Gabriela Soukalová prožívá snový vstup do nové sezony

Úvodní individuální závod sezony se měl v Östersundu uskutečnit už ve středu, ale byl odložen pro silný vítr a sněhovou bouři. Za vítěznou Soukalovou skončila reprezentantka Slovenska Anastasia Kuzminová, třetí dojela Francouzka Marie Laure Brunetová.

„Je to fantastický výsledek. Gábině se závod povedl, klíčová byla její bojovnost. Jsou to dva parádní vstupy do sezony. Škoda že nemohla startovat také Veronika Vítková,“ řekl České televizi reprezentační trenér Rybář a připomněl i nedělní úspěch štafety.

Biatlonistům v závodě SP na 20km v Östersundu kraloval Fourcade, Moravec byl sedmý

„Absolutně jsem neočekávala, že by se mi mohlo povést něco takového na začátku sezony, protože příprava do těchto prvních závodů byla pro mě velmi náročná. Cítím se jako v Jiříkově vidění,“ řekla po vyhraném závodě Gabriela Soukalová.

Českou reprezentaci trápí ve Švédsku zdraví

Další česká závodnice Barbora Tomešová dojela v Östersundu na 20. místě, Veronice Vítkové zabránila ve startu nemoc. „Doufám, že se to nerozjede a budu se moci postavit na start sprintu,“ napsala Vítková na sociálních sítích, že by chtěla v pátek běžet závod na 7,5 km.

Ještě hůře je na tom Michal Šlesingr, který má zánět průdušek a dostal antibiotika. Ze Švédska pojede domů, takže jeho vstup do sezony se odkládá. Chřipka jej trápila už v závěrečné přípravě.

Závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km: 1. Soukalová (ČR) 47:56,0 (2 tr. min.), 2. Kuzminová (SR) -1,2 (2), 3. Brunetová (Fr.) -16,2 (1), 4. Jurjevová (Rus.) -26,4 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -38,2 (2), 6. Domračevová -44,7 (4), 7. Skardinová (obě Běl.) -45,8 (2), 8. Wiererová -1:04,0 (2), 9. Oberhoferová (obě It.) -1:25,1 (3), 10. Henkelová (Něm.) -1:30,0, ...20. Tomešová (ČR) -2:17,1 (2)

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít