Biatlonistka Soukalová zakončila parádní víkend v Pokljuce třetím místem

Biatlonistka Gabriela Soukalová má za sebou nejlepší víkend kariéry. Po vítězství ve sprintu Světového poháru a druhém místě ve stíhačce skončila ve slovinském Pokljuce třetí v závodu s hromadným startem. Zvítězila vedoucí žena seriálu Norka Tora Bergerová, na kterou Soukalová ztratila minutu a dvě sekundy.

Gabriela Soukalová v Pokljuce

Gabriela Soukalová v Pokljuce | Zdroj: ČTK

"Po těch zdravotních problémech, které jsem doma měla, kdyby mi to někdo řekl třeba po letní přípravě, tak se začnu smát a řeknu mu, že je to blázen," řekla po skvělém víkendu v Pokljuce Gabriela Soukalová.

Druhá Češka na startu Veronika Vítková skončila s pěti chybami při střelbě šestnáctá. V hromadném závodu mužů dojel Michal Šlesingr osmnáctý a Ondřej Moravec sedmdvacátý. Zvítězil Němec Andreas Birnbacher, který jako jediný ze všech třiceti startujících nechyboval na střelnici.

Soukalová opět dobře střílela, musela sice při druhé střelecké položce na dvě trestná kola, ale žádná z biatlonistek nestřílela lépe. K výborné mušce navíc přidala i kvalitní běh a díky tomu se stále držela v popředí. Po třetí střelbě byla desátá, po závěrečné položce už čtvrtá o necelé čtyři sekundy za Ruskou Olgou Zajcevovou.

00:00 / 00:00

Gabriela Soukalová po třetím místě v závodu s hromadným startem na SP v Pokljuce

"Musela jsem v jeden moment dokonce přerušit střelbu vleže na druhé položce, musela jsem si zvětšit kroužek. Úplně mě to rozesmálo, ale vůbec jsem nevěděla, kam střílím, nebyl vůbec vidět terč. Za dvě chyby jsem nakonec ráda, když jsem viděla, jak tam ostatní kroužily ještě víc než já," pochvalovala si Soukalová střelbu ve velké mlze.

Ruskou biatlonistku ale Soukalová brzy předjela a do cíle dojela třetí. Zvítězila Norka Tora Bergerová před Němkou Miriam Gössnerovou. V celkovém pořadí Světového poháru patří Soukalové druhé místo.

Michal Šlesingr udělal na střelnici dvě chyby, zaběhl dvacátý nejrychlejší čas a celkově skončil osmnáctý. Ondřej Moravec, který v sobotní stíhačce dojel druhý, chyboval při střelbě třikrát a obsadil 27. místo. Za vítězným Birnbacherem doběhl domácí Jakov Fak, třetí Američan Tim Burke. Vedení v celkovém pořadí seriálu udržel dnes čtvrtý Francouz Martin Fourcade.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - závod s hromadným startem 12,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 35:53,8 (2), 2, Gössnerová (Něm.) -35,5 (4), 3. Soukalová (ČR) -1:02,1 (2), 4. Zajcevová -1:20,3 (3), 5. Jurlovová (obě Rus.) -1:23,4 (2), 6. Gregorinová (Slovin.) -1:32,5 (4), 7. Palková (Pol.) -1:41,1 (4), 8. Viluchinová (Rus.) -1:41,2 (3), 9. Dorinová-Habertová -1:53,0 (5), 10. Bescondová (obě Fr.) -2:00,4 (5), ...16. Vítková (ČR) -2:34,5 (5)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. Bergerová 388 b., 2. Soukalová 305, 3. Gössnerová 286, 4. Henkelová (Něm.) 272, 5. Domračevová (Běl.) 264, 6. Viluchinová 255, ...19. Vítková 177, 69. Zvařičová (ČR)

Muži - závod s hromadným startem 15 km: 1. Birnbacher (Něm.) 35:39,4 (0 tr. okruhů), 2. Fak (Slovin.) -17,7 (2), 3. Burke (USA) -22,6 (2), 4. M. Fourcade (Fr.) -25,9 (2), 5. Ferry (Švéd.) -26,6 (2), 6. Svendsen (Nor.) -26,7 (2), 7. Usťugov -43,6 (3), 8. Garaničev (oba Rus.) -47,9 (3), 9. L'abee-Lund (Nor.) -51,7 (2), 10. Graf (Něm.) -51,8 (2), ...18. Šlesingr -1:14,1 (2), 27. Moravec (oba ČR) -2:23,4 (3)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 392 b., 2. Svendsen 307, 3. Birnbacher 293, 4. Usťugov 286, 5. Fak 250, 6. Burke 221, ...17. Moravec 172, 26. Šlesingr 122, 42. Vítek (ČR) 50