Biatlonistka Soukalová září v Chanty Mansijsku, zvítězila i ve stíhacím závodě

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová zvítězila ve stíhacím závodě Světového poháru v ruském Chanty Mansijsku. Třiadvacetiletá Soukalová tak navázala na svůj výkon ze sprintu a připsala si druhý triumf v řadě. Celkově se jedná o její třetí prvenství ve Světovém poháru biatlonistek. Mezi muži skončil původně sedmý Michal Šlesingr po opravě výsledků třetí.

Gabriela Soukalová se raduje ze svého prventsví v cíli závodu Světového poháru v Chanty Mansijsku | Zdroj: ČTK

Rodačka z Jablonce nad Nisou vyrážela do závodu se sedmnáctivteřinovým náskokem, který získala ve sprintu.

O prvenství se nakonec rozhodovalo na poslední střelecké položce, na kterou přijela Soukalová jako druhá v pořadí. Jednou sice minula, i tak ale šla do čela. Její nejvážnější konkurentka, do té doby vedoucí Ukrajinka Vita Semerenková, totiž netrefila hned tři terče.

Česká reprezentantka vedení udržela až do cíle. Druhou Rusku Olgu Viluchinovou porazila o 7 sekund. Třetí skončila vedoucí závodnice Světového poháru Norka Tora Bergerová, která už má jisté celkové prvenství.

Šťastný Šlesingr

Nepříliš obvyklou situaci zažil ve stíhačce mužů Michal Šlesingr. Od úvodu se držel mezi nejlepšími a bojoval o pozici na stupních vítězů, na třetí střelbě mu ale omylem "vyčistil" terč Andreas Birnbacher. Německého závodníka stála tato chyba dobré umístění, českého biatlonistu zdržela a ve výsledku dojel sedmý.

Rozhodčí ale následně čas třicetiletého biatlonisty opravili, odečetli mu 25 sekund, a tak se nakonec dělí Šlesingr o třetí místo s Francouzem Martinem Fourcadem. Vyhrál Rakušan Christoph Sumann před Simonem Fourcadem.

Bodovat dokázali ještě dva čeští reprezentanti. V ženách dojela Veronika Vítková na 26. místě, mezi muži obsadil Ondřej Moravec 22. pozici.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Sumann (Rak.) 34:47,9 (0 tr. okruhů), 2. S. Fourcade (Fr.) -35,7 (0), 3. Šlesingr (ČR) -40,4 (3) a M. Fourcade (Fr.) -40,4 (5), 5. Landertinger (Rak.) -54,0 (3), 6. Bergman (Švéd.) -56,5 (0), 7. Hofer (It.) -1:00,4 (1), 8. Peiffer -1:26,8 (2), 9. Graf (oba Něm.) -1:33,2 (4), 10. Bailey (USA) -1:34,0 (1), ...22. Moravec -2:16,9 (4), 48. Vítek (oba ČR) -4:29,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1215 b., 2. Svendsen (Nor.) 779, 3. Fak (Slovin.) 694, 4. Birnbacher 677, 5. Usťugov (Rus.) 677, 6. Landertinger 661, ...10. Moravec 574, 22. Šlesingr 445, 50. Vítek 127, 55. Soukup 87, 100. Jánov (všichni ČR) 7.

Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Soukalová (ČR) 30:58,8 (2), 2. Viluchinová (Rus.) -7,0 (3), 3. Bergerová (Nor.) -14,8 (2), 4. Dorinová-Habertová (Fr.) -21,6 (1), 5. Gössnerová -23,4 (3), 6. Dahlmeierová -31,3 (1), 7. Henkelová (všechny Něm.) -34,7 (3), 8. Mäkäräinenová (Fin.) -41,7 (3), 9. Bescondová (Fr.) -42,3 (2), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -1:04,5 (3), ...26. Vítková -3:23,8 (4), 49. Landová (obě ČR) -6:06,8 (5).

Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. Bergerová 1233, 2. Domračevová (Běl.) 906, 3. Henkelová 832, 4. Dorinová-Habertová 804, 5. Mäkäräinenová 800, 6. Kuzminová (SR) 760, 7. Soukalová 740, ...16. Vítková 491, 79. Tomešová 17, 92. Zvařičová (všechny ČR) 7.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít