Biatlonistka Veronika Vítková vybojovala ve vytrvalostním závodě v Östersundu 5. místo

V prvním individuálním ženském závodě nové bitalonové sezony skončila z českých reprezentantek nejlépe Veronika Vítková. Se třemi chybami obsadila ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů ve Světovém poháru v Östersundu 5. místo. Na vítěznou Dariu Domračevovou z Běloruska ztratila dvě minuty a devět sekund.

Veronika Vítková výborně rozjela smíšenou štafetu biatlonistů a získala svou první olympijskou medaili | Zdroj: Reuters

Veronika Vítková se držela na předních pozicích od začátku závodu a i díky třetímu nejrychlejšímu běhu nakonec skončila v elitní pětici. Na střelnici přitom nabrala 3 trestné minuty, které ji obraly o ještě lepší umístění.

„Bylo to hodně náročné, protože se tady strašně oteplilo a trať byla hodně hluboká. Pokazila jsem si to na střelnici, ale jsem spokojená s tím, jak to vypadalo na trati,“ těšilo Veroniku Vítkovou.

Obhájkyně loňského vítězství z tohoto závodu Gabriela Soukalová hned na první střelbě udělala 4 chyby a závod pro ni prakticky skončil. Nakonec dojela s šesti trestnými minutami 62.

Před Soukalovou se dostaly kromě Vítkové ještě další 2 české závodnice. Jitka Landová byla i se třemi chybami 20. a Eva Puskarčíková se čtyřmi 42.

Závod vyhrála trojnásobná olympijská vítězka ze Soči Běloruska Darja Domračevová před Finkou Kajsou Mäkäräinenovou a Ukrajinkou Valj Semerenkovou.

Světový pohár v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - vytrvalostní závod (15 km):
1. Domračevová (Běl.) 46:43,6 (2 trestné minuty), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -27,9 (2), 3. Valj Semerenková (Ukr.) -38,1 (0), 4. Skardinová (Běl.) -2:04,3 (1), 5. Vítková (ČR) -2:09,1 (3), 6. Hildebrandová (Něm.) -2:25,7 (2), 7. Eckhoffová (Nor.) -2:28,6 (3), 8. Glazyrinová (Rus.) -2:35,5 (1), 9. Högbergová (Švéd.) -2:39,4 (1), 10. Boilleyová (Fr.) -3:07,8 (1), ...20. Landová -3:56,0 (3), 42. Puskarčíková -6:20,8 (4), 62. Soukalová -7:58,2 (6), 71. Charvátová (všechny ČR) -9:11,4 (6)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít