Biatlonistka Vítková noční závody nemusí. Soukalová je naopak kvituje

Předpokladem úspěšné střelby je dobře vidět. Přesto čím dál víc biatlonových závodů začíná za tmy - včetně toho dnešního ženského vytrvalostního na mistrovství světa v Novém Městě. Ano, i ve Vysočina Areně bude v provozu umělé osvětlení, ale to ne každému vyhovuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová v Pokljuce | Zdroj: ČTK

„Letos máme poměrně hodně závodů za umělého osvětlení. Já to moc nemusím, protože mě světla na trati dost často oslňují, ale co se dá dělat, podmínky mají všichni stejné,“ krčí rameny Veronika Vítková, která rozhodně nepatří mezi příznivce závodů po západu slunce, a není to jen kvůli osvětlení.

„Vadí mi i takové to celodenní čekání, je to hrozně dlouhý den. Když se pak člověk dostane do postele, nemůže pak usnout, protože je rozpumpovaný ze závodu. Pozdní starty prostě nemám ráda.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Někteří bialtonisté nemají večerní závody rádi třeba kvůli osvětlení, Gabriela Soukalová mezi ně nepatří

Tentokrát vyrazí Veronika Vítková na trať vytrvalostního závodu až minutu a půl po 18. hodině. Ale ne všechny české biatlonistky berou pozdní starty za umělého osvětlení stejně. Třeba Gabriela Soukalová je kvituje.

„Závody, které se jedou za tmy, mám radši než ty, které jsou ve dne. Nevím, jestli to souvisí s tím, že jsem narozená ve znamení Štíra, což jsou noční živlové – každopádně pro mě čím pozdější start, tím lépe. Připadám si aktivnější než ráno.“

Možná i proto dává v dnešním patnáctikilometrovém klání trenér Jindřich Šikola větší šance právě Gabriele Soukalové. Ale ani osmá žena stíhačky a desátá ve sprintu Veronika Vítková se nevzdává.

„Dá se to určitě ještě zlepšit. Pro mě je teď cíl být na vyhlášení do šestého místa a vzít si ty kytky…“

Která šestice biatlonistek bude muset nakonec shánět vázu, se na Radiožurnálu budete průběžně dozvídat od čtvrt na šest odpoledne, kdy vytrvalostní závod začne.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme