Biatlonistka Vítková skončila ve stíhačce SP na 21. místě, Moravec doběhl dvaadvacátý

Rus Anton Šipulin a Norka Bergeorvá vyhráli závěrečné závody Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Nejlepším Čechem ve stíhačce mužů byl dvaadvacátý Ondřej Moravec, mezi ženami skončila Veronika Vítková o jedno místo lépe, tedy dvacátá první.

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo | Zdroj: ČTK

Češi se ve stíhačce opět trápili se střelbou. Nejlepší z nich Ondřej Moravec skončil dvaadvacátý. Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr se po pěti a šesti chybách umístili na 31. a 32. místě. Tato trojice si do hodnocení Světového poháru body připsala. Ne tak Zdeněk Vítek, který obsadil 51. pozici.

Stíhací závod vyhrál Rus Anton Šipulin. O druhé místo se po protestech nakonec podělili Němec Arnd Peiffer, kterému se nesklopil zasáhnutý terč, s Francouzem Martinem Fourcadem.

Mezi ženami rozhodla Tora Bergerová o svém triumfu na poslední střelecké položce, kde byla nejrychlejší. Druhou Helenu Ekholmovou porazila v cíli o téměř osmnáct vteřin.

00:00 / 00:00

V jedné z plzeňských základních škol natáčela Monika Zettlová

Švédce nepomohlo ani to, že stejně jako třetí Brunetová zvládla všechny střelecké položky čistě, zatímco vítězka musela jet tři trestná kola.

Obrovským zklamáním naopak skončil závod v Novém Městě na Moravě pro německou favoritku Magdalenu Neunerovou, která si na první střelecké položce ve stoje spletla terče a čtyřikrát zamířila na jinou položku. V konečném pořadí skončila až sedmá, role lídra v průběžném pořadí Světového poháru jí ale zůstala.

Muži - stíhací závod na 12,5 km:

1. Šipulin (Rus.) 34:50,8 (1 tr. okruh), 2. Peiffer (Něm.) a M. Fourcade oba -11,1 (3), 4. S. Fourcade (oba Fr.) -29,5 (3), 5. Malyško (Rus.) -31,0 (3), 6. Lindström (Švéd.) -32,6 (3), 7. Garaničev (Rus.) -34,8 (2), 8. Bergman (Švéd.) -45,2 (3), 9. Svendsen (Nor.) -1:11,3 (5), 10. Makovějev (Rus.) -1:15,9 (4), ...22. Moravec -2:39,5 (4), 31. Soukup -2:51,8 (5), 32. Šlesingr -2:54,5 (6), 51. Vítek (všichni ČR) -5:25,4 (5).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Svendsen 474 b., 2. M. Fourcade 450, 3. S. Fourcade 395, 4. Birnbacher (Něm.) 391, 5. Bö (Nor.) 377, 6. Makovějev

Ženy - stíhací závod na 10 km:

1. Bergerová (Nor.) 31:00,3 (3 tr. okruhy), 2. Ekholmová (Švéd.) -17,9 (0), 3. Brunetová (Fr.) -25,1 (0), 4. Domračevová (Běl.) -35,3 (2), 5. Zajcevová (Rus.) -48,3 (4), 6. Burdygová (Ukr.) -1:11,3 (1), 7. Neunerová -1:26,4 (8), 8. Henkelová (obě Něm.) -1:28,8 (2), 9. Palkaová (Pol.) -1:54,9 (1), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -2:21,2 (5), ...21. Vítková -3:19,9 (5), 37. Soukalová (obě ČR) -4:55,5 (4).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Neunerová 588 b., 2. Domračevová 531, 3. Zajcevová 521, 4. Mäkäräinenová 491, 5. Bergerová 474, 6. Ekholmová 350, ...34. Vítková 102, 78. Soukalová 4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít