Biatlonistka Zvařičová se stále pokouší dostat mezi elitu a sní o olympijské medaili

Biatlon se stal v posledních letech takřka národním sportem. Gabriela Koukalová, Veronika Vítková nebo Eva Puskarčíková zažívají popularitu, o jaké se do té doby biatlonistkám snad ani nesnilo. Možná mezi nimi mohla být také Veronika Zvařičová. Jenže v roce 2013 ji při tréninku na kolečkových lyžích v Jablonci srazilo auto. Navzdory vážným zraněním a dlouhé rekonvalescenci se už druhým rokem pokouší o návrat mezi elitu, a to právě na místě její nehody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Zvařičová | Foto: Osobní archiv Veroniky Zvařičové

V jabloneckých Břízkách je i během svátků poměrně živo. Sníh ani v teplejším počasí neodtál, i když teď mají sněžná děla kvůli oblevám nucené volno a jen vyčkávají, až zase budou moci kupit bílé hroudy jen několik desítek metrů od místa, na které má stále, bez ohledu na počasí, mrazivé vzpomínky Veronika Zvařičová. Ale teď už se k momentu, který zásadně ovlivnil její kariéru, nevrací a nepřemýšlí, co by, kdyby…

„Ne, už ne. Byla jsem vyřízená tak, že to mohlo být úplně jinak, ale teď si nic neříkám, prostě se jede dál. Jsem šťastná, takže pohoda,“ říká Zvařičová.

Přehrát

00:00 / 00:00

I přes vážné zranění a vyřazení z reprezentace se Veronika Zvařičová pokouší dohnat biatlonové hvězdy a stále sní o olympijské medaili

A to i přesto, že ne všechno je po návratu k závodění ideální, spíš naopak. Běžecky a střelecky to zatím není podle představ Zvařičové ani trenérů, takže už v létě byla osmadvacetiletá biatlonistka vyřazena z reprezentačního výběru.

Ano, to je samozřejmě v životě biatlonisty problém, ale asi už tušíte, že Zvařičová, která se k biatlonu vrátila po srážce s autem a následné kalvárii, si i na tuhle překážku troufá, a vlastně na to není sama. K finančnímu zajištění přípravy má pomoci i její zařazení do crowdfundingového projektu s názvem Sportstarter.

Podpora lidí

„Je to podpora od lidí. Lidé, kteří mě podpoří, tak já mám vymyšlené odměny. Je to na to, abyste mohli pokračovat ve svém snu. Publikuje se to na internetu, takže se to rozprostře mezi lidi, tak nějak nenápadně se to vkrade do jejich hlaviček,“ vysvětluje.

Těžko říct, kde je v tomhle případě hranice mezi vytyčeným cílem a snem, ale i díky Sportstartru má pro změnu sama rodačka z Krnova v hlavě jeden ideální scénář. Ráda by totiž ve štafetovém závodě se svoji kamarádkou Gabrielou Koukalovou získala olympijské zlato.

„To platí. Já jsem jí to vyprávěla, co budeme dělat, až vyhrajeme, že budeme sedět na balkonku popíjet si víno a mít hodinu času pro sebe, nikdo nikde. A ona se smála, až se mi vysmála. Nebude to sranda, ale podporuje mě,“ dodává Veronika Zvařičová.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme