Biatlonistky bojovaly o první individuální body sezony. Soukalová skončila pátá

Biatlonistky dnes ve švédském Östersundu bojovaly o první body do individuálního hodnocení Světového poháru. Z českých reprezentantek se nejvíce dařilo Gabriele Soukalové, která minula terč jen jednou a skončila pátá. Do elitní desítky se vešla ještě sedmá Veronika Vítková. Závod vyhrála Italka Wiererová.

Gabriela Soukalová na trati ve švédském Östersundu

Gabriela Soukalová na trati ve švédském Östersundu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Mezi více než stovkou jmen ve startovní listině nechybělo ani pět českých zástupkyní, kterým se ve vytrvalostním závodě na 15 km podařilo napravit včerejší nepříliš vydařené vystoupení mužů.

Z českých závodnic závod výborně rozběhla Gabriela Soukalová, která odstřílela první tři položky čistě a jednou minula až na té čtvrté, když netrefila poslední terč. Jak se později ukázalo, tato chyba ji připravila o možné vítězství.

Veronika Vítková, která do klání odstartovala se startovním číslem 25, na první ležce chybovala jednou, takže bylo brzy jasné, že si v konečném zúčtování připíše minimálně jednu trestnou minutu. Na druhý pokus již trefila všechny terče, a po polovině závodu se nacházela nedaleko za elitní desítkou.

Podobně vyšla Vítkové i druhá půlka vytrvalostního závodu, ve které si rovněž připsala jednu trestnou minutu. Navzdory rychlejšímu běhu ale na Soukalovou nestačila a nakonec skončila sedmá se ztrátou necelé minuty a půl na vítězku.

Jen čtyři ženy dokázaly v dnešním závodě sestřelit všechny terče. Mezi nimi byla i vítězná Dorothea Wiererová, jež díky čisté střelbě zdolala i běžecky suverénní Dorinovou Habertovou z Francie.

Třetí místo obsadila zásluhou povedeného závěru a čisté střelbě Ukrajinka Pidhrušná, která podobně jako čtvrtá Eckhoffová předstihla Soukalovou až v závěrečných kilometrech.

Na body z českých reprezentantek dosáhla ještě Jitka Jandová, která skončila na 32. pozici.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:
1. Wiererová (It.) 42:17,0 (0 tr. minut), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -14,1 (2), 3. Pidhrušná (Ukr.) -37,8 (0), 4. Eckhoffová (Nor.) -43,3 (2), 5. Soukalová (ČR) -48,7 (1), 6. Skardinová (Běl.) -1:04,4 (0), 7. Vítková (ČR) -1:24,2 (2), 8. Hauserová (Rak.) -1:42,6 (1), 9. Bescondová (Fr.) -2:15,6 (2), 10. Hildebrandová (Něm.) -2:19,8 (2), ...32. Landová -4:08,1 (3), 46. Puskarčíková -5:03,1 (4), 57. Charvátová (všechny ČR) -5:59,5 (6).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít