Biatlonistky na MS 'sklízely brambory', sezonu zakončí na Sibiři

Gabriela Soukalová s Veronikou Vítkovou totiž skončily na mistrovství světa v Oslu na čtvrtých místech, tým je pak podpořil dalšími vysokými příčkami ve výsledcích, ale cenné kovy českému týmu unikly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová a Veronika Vítková při závěrečném "masáku" | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

V různých zemích se čtvrtým místům říká dřevěné, ocelové, zinkové nebo čokoládové medaile. V Česku se vžily brambory. Od Gabriely Soukalové, vedoucí závodnice Světového poháru, se na šampionátu očekávaly ty z cenných kovů, ale byly příliš vysoko.

„Tyhle věci beru sportovně. Vím, že to není má poslední šance. Doufám, že nejlepší umístění na mě ještě čekají. Kdyby to tady vyšlo, byla by to už moc velká pohádka,“ neutápí se ve smutky Gabriela Soukalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Namísto medailí sklízely biatlonistky "brambory". Celý šampionát na Holmenkollenu sledoval reportér ČRo Tomáš Kohout

Pohádkové je zatím její umístění v sezoně Světového poháru, ale šampionát takový rozhodně nebyl. Těsné prohry sportovci nepřidávají, ale mohou motivovat a samotná umístění těšit.

Veronika Vítková zažila na jednu stranu i výsledkově povedený šampionát. „Bylo to všechno v desítce. Čtvrté, šesté, sedmé, osmé místo,“ povzdechla si. I ona chtěla medaili. A také její umístění ukazují na kvalitní přípravu, stejně jako na chvilková zaváhání v jednotlivých závodech.

Po českých medailích toužili všichni. Závodníci, tým, fanoušci namlsaní úspěchy i šéftrenér Ondřej Rybář.

Na Holmenkollenu skončila dvouletá série, kdy je Češi měli z každého Světového poháru.

Soukalová: Bylo by jednodušší být poslední než čtvrtá

Číst článek

„Šňůra se jednou přetrhnout musí, a je škoda, že se to stalo na mistrovství světa. Každopádně počkáme si, jaká bude další šňůra. Jestli tam bude dlouhá pauza, nebo jestli budeme schopní na to hned navázat. Uvidíme, co nám přinese Chanty-Mansijsk,“ vyhlíží šéftrenér Ondřej Rybář.

Biatlonisté totiž směřují na Sibiř. Na poslední díl tohoto ročníku Světového poháru tam odletí přímo z Norska ještě dnes.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme