Biatlonistky vstoupí do sezóny s novými trenéry

Biatlonisty čeká o víkendu IBU Cup - tedy část letní série v biatlonu na kolečkových lyžích. Zúčastní se ho jak silní Rakušané, tak známí Poláci a Slováci, ale také české týmy mužů i žen. Zvláště v případě biatlonistek to bude zajímavá zkouška toho, co s nimi udělaly letní změny. Bylo jich totiž docela dost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Zdeňka Vejnarová | Foto: Český svaz biatlonu

Naposledy závodily české biatlonistky ještě v závěru zimní sezóny - na Světovém poháru v ruském Chanty-Mansijsku v samotném konci března. Tedy přesně před pěti měsíci.

"Teď jsme hodně trénovaly bez závodů, takže to bude takové zpestření letní přípravy. Jsem natěšená, je to vlastně první oficiální závod letošního léta," říká Zdeňka Vejnarová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistky čeká závod v Novém městě na Moravě

Vejnarová stejně jako další reprezentantky absolvovala soustředění v Rakousku, kde dostala pořádně zabrat.

"Tři týdny jsem se v Rakousku cítila velmi dobře, ale minulý týden už jsem byla hodně unavená. Pak jsem si docela odpočinula, takže jsem na sebe zvědavá. Na kolečkových lyžích mi to nikdy moc nešlo, ale teď to vypadalo trochu lépe," popsala Vejnarová průběh soustředění.

A proč Zdeňka Vejnarová utahaná po letní přípravě? Ženskou reprezentaci převzali od Milana Janouška jako hlavní trenér Jindřich Šikola s asistentem Alešem Lejskem. Což to všechno vysvětluje.

Nové koště dobře mete

"Nový trenér zařadil spoustu nových cviků, třeba ruské a norské cviky. Tím přibyla hodně síla a docela nás z toho bolí nohy. Ale nějak to zvládneme, " vysvětlila další česká biatlonistka Veronika Zvařičová.

S pojmy norské a ruské cviky souvisí větší zátěž, nabírání síly. Ovšem znamená to třeba zvětšování objemu svalstva a když už Veronika Zvařičová zmínila končetiny - třeba stehen? "No, asi to bude viditelné," usmála se Zvařičová.

Buď jsem si špatně zapamatoval předchozí stav, nebo si nedokonale biatlonistky prohlédl, ale rozhodně jejich nohy nevypadají hůře. Ale zpět k přípravě. Nový styl přípravy a jiný přístup prý způsobilo i to, že nová trenérská košťata - pánové prominou - dobře metou.

"I tak by se to dalo říci. Vždycky jsem byla čtrnáct dní na letní přípravě a v zimě jenom na závodech, navíc trenér byl v Jablonci, takže jsem ho viděla jen z rychlíku. Teď je ten přístup jiný, i svým humorem je Jindra jiný, ale věřím, že to bude dobré, říká Barbora Tomešová, jedna z nových členek A-týmu.

Kromě trenérů se změnila i sestava českých biatlonistek. Kariéru ukončila Magda Rezlerová. V týmu jsou Lea Johanidesová, Barbora Tomešová , Zdeňka Vejnarová, Veroniky Vítková se Zvařičovou. Jak jim prospěly letní změny se dozvíme už tento víkend na IBU Cupu v Novém městě na Moravě.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme