Biatlonistu Moravce připravil o první desítku pád, sprint má dva vítěze

Ondřej Moravec měl ještě pár set metrů před cílem naději na slušný výsledek ve sprintu Světového poháru Anterselvě. V průběhu závodu střílel přesně, o umístění v první desítce ho připravil tvrdý pád, po kterém skončil sedmnáctý.

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec. | Zdroj: ČTK

Ze druhé střelby odjížděl Moravec na jedenáctém místě průběžného pořadí s půlminutovou ztrátou, pád v posledním kole ale jeho manko zdvojnásobil a odsunul skoro až na konec druhé desítky.

"Byla to stoprocentně moje chyba a zaplatil jsem za to," nehledal po závodě výmluvu Moravec. "Chtěl jsem jet co nejkratší cestou a nesoustředil jsem se. Ustřelila mi vnitřní lyže a prostě jsem se sejmul," řekl Radiožurnálu český biatlonista.

00:00 / 00:00

Ondřej Moravec mluvil s Janem Suchanem nejen o pádu v posledním kole sprintu v Anterselvě

Čistě zastřílel i čerstvě šestadvacetiletý Tomáš Krupčík, pomalejší běh ho odsunul na 25. místo a do stíhacího závodu odstartuje se ztrátou 78 sekund.

Dalším Čechům už se na střelnici tolik nedařilo. Jaroslav Soukup obsadil po dvou chybách 46. místo, Michalové Šlesingr a Krčmář chybovali třikrát, respektive čtyřikrát a do stíhačky se vůbec nekvalifikovali.

Po dojezdu sice vedl Němec Simon Schempp o tři desetiny vteřiny před domácím Lukasem Hoferem. Po dodatečné korekci výsledků byli ale jako vítězové vyhlášeni oba závodníci. Třetí skončil další německý závodník Arnd Peiffer.

Lukase Hofera o samostatné vítězství připravila jedna chyba při střelbě ve stoje. První položka zradila vedoucího muže SP Martina Fourcada. Kvůli dvěma chybám skončil pátý.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - sprint 10 km:
1. Hofer (It.) 24:44,9 (1 tr. okruh) a Schempp (Něm.) 24:44,9 (0), 3. Peiffer (Něm.) -4,3 (0), 4. Landertinger (Rak.) -3,9 (1), 5. M. Fourcade (Fr.) -25,3 (2), 6. Ferry (Švéd.) -31,1 (1), 7. Beatrix (Fr.) -34,2 (0), 8. Green (Kan.) -36,6 (0), 9. Anev (Bul.) -41,4 (0), 10. L'abee-Lund (Nor.) -47,5 (1), ...17. Moravec -1:03,5 (0), 25. Krupčík -1:18,4 (0), 46. Soukup -1:52,2 (2), 68. Šlesingr -2:30,2 (3), 94. Krčmář (všichni ČR) -3:47,3 (4).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 502 b., 2. Svendsen (Nor.) 413, 3. Landertinger 331, 4. J. Bö (Nor.) 315, 4. Schempp 310, 6. Šipulin (Rus.) 306, ...12. Moravec 264, 38. Šlesingr 122, 40. Soukup 98, 66. Krupčík 21, 72, Krčmář 17.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít