Biatlonistu Šlesingra čeká ve SP premiéra, na trať sprintu vyrazí jako otec

Donedávna zajímaly Michala Šlesingra biatlon, který ho živí, extrémní sporty a počítače. Pořadí není podle důležitosti, na tom ostatně ani nesejde. Všechno teď ale přebila jedna drobná slečna, na kterou ani Šlesingrova manželka Petra rozhodně nežárlí. Je to dcera Viktorie, která se narodila před třemi dny. Pro Michala Šlesingra tak bude dnešní sprint Světového poháru do jisté míry premiérový.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Zdroj: ČTK

Bráno na ujetou vzdálenost bude dnešní 10kilometrový závod pro Michala Šlesingra jako nic. Tedy v porovnání s těmi zhruba 17 sty kilometry odřízenými mezi Anterselvou a porodnicí, které ho také stály dost sil a přidaly hodně únavy.

„Jel jsem z Itálie na otočku domů. To samozřejmě neprospívá, takže jsem z toho takový znavený. Na druhou stranu jsou to veselé věci, které člověk dělá rád a z vlastní vůle. Závody v Anterselvě jsou v tuhle chvíle druhořadé.“

Dosud měl toto místo v severní Itálii, nebo chcete-li Jižním Tyrolsku Michal Šlesingr spojené s největšími úspěchy dosavadní kariéry. K druhému a třetímu místu z mistrovství světa si teď přidá Michal Šlesingr Anterselvu i k zásadnímu životnímu zlomu. A zatímco na úspěšný šampionát před šesti lety už na tratích nemyslí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Šlesingr teď přiliš biatlonových myšlenek nemá, stal se totiž poprvé otcem

„Samozřejmě, možná to je náročnější. Když jsem byl na tréninku, tak se mi při lyžování honily hlavou různé věci, ale faktem je, že při střelbě ne. Myslím si, že až si stoupnu na start, tak se to uvnitř přepne a nebudu na startu své nové životní etapy, ale na startu závodu,“ věří biatlonista Michal Šlesingr.

Rád by si řekl: tenhle závod vyhraju pro ni! A pak tak učinil, ale vzhledem k náročnému cestování a s ním souvisejícím úbytku sil v až takový úspěch nedoufá. Ale…

„Věřím, že všechny moje ,fyzické strasti´ mi dokáže vynahradit psychický pocit toho, co teď prožívám. V tomhle mám motivaci také velkou,“ říká Michal Šlesingr. Sprint Světového poháru v Anterselvě se jeden dnes od 14.30.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme