Biatlonistům přišlo zrušení SP ve Francii vhod. Odpadlo jim cestování

Biatlonisté mohli tento víkend poznat nové závodiště, ale místo toho bojují v důvěrně známém rakouském Hochfilzenu. Těm českým se dnes vedlo tak napůl - ve stíhačce skončil nejlepší Čech Jaroslav Soukup na 19. místě, Veronika Vítková třiačtyřicátá. To, že nepoznali jinou střelnici a zatím neznámé tratě ve francouzském Le Grand Bornand, je vůbec nemrzí. Tedy, jenom malinko.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emil Hegle Svendsen

Emil Hegle Svendsen | Zdroj: Reuters

Francouzi museli odříct pořadatelství Světového poháru kvůli počasí. V rakouském Hochfilzenu bylo sněhu dost, potřebné zařízení tam zůstalo z minulého týdne a sportovci také.

"Ve Francii jsem nikdy nebyla, to je pomalu jediný stát, kde jsem nezávodila," trochu zalitovala Veronika Vítková, která startovala na tratích třeba v Koreji, Kanadě ale i v tradičnějších biatlonových destinacích. I jí se zamlouvá, že se vyhnula přesunům mezi lyžařskými středisky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté necestovali do Francie, místo toho zůstali v Hochfilzenu

"Jsme hodně rádi, že jsme tady mohli zůstat, protože je to zbytečné cestování. Ještě by se mi mohlo zase něco přihodit na letišti," směje se Vítková a přičítá přesunům i střevní virózu, kterou "chytla" zřejmě cestou na první Světový pohár této sezóny.

"To, že necestujeme jinam, navíc osm hodin cesty, je pro nás dobré. Cesta vždycky sebere hodně energie, takže je to pro nás příjemná změna, i když vlastně žádná změna," má radost Jaroslav Soukup.

A čím starší závodník je, tím více oceňuje den navíc bez přesunu. Je to i případ Tomáše Holubce.

"Je to určitě příjemnější i pro servis, rozdělávání buňky, balení. Teď si můžou odpočínout, jeden den cestování odpadne, je delší čas na regeneraci, pro závodníky je to lepší," říká Holubec.

Šlesingr: Vždycky se zabavíme

Mohl by ale vyvstat teoretický problém: co s ním? Co s volným časem, který by jinak závodníci strávili na cestách? Možností je dost a Michal Šelsingr je v Hochfilzenu využil naplno i proto, že nepostoupil ze sprintu do stíhacího závodu.

"Nuda se dá rozbít všelijak. Můžu se na počítači dívat na nějaký film, být na internetu, když nezávodíme, tak si chodíme užívat do sauny. Vždycky se tady nějak zabavíme," popisuje Michal Šlesingr.

V Rakousku totiž bydlí čeští biatlonistů už tradičně v celkem luxusním hotýlku, asi 13 kilometrů od tratí. Takže mohou naplno využít jeho zázemí, které si pochvalují.

"Stravu i ubytování tady máme výborné, regenerace je tady fajnová, takže mimo závody to tady máme super," liboval si Michal Šlesingr. To, jak teď odpočíval by mohl zúročit ve smíšené štafetě. Bude totiž finišovat po úsecích Veroniky Vítkové, Gabriely Soukalové a Jaroslava Soukupa.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme