Biatlonistům štafeta nevyšla, po chybách na střelnici skončili třináctí. Vyhráli Němci

Českým biatlonistům štafetový závod v Anterselvě nevyšel, když se od počátku drželi mimo elitní desítku a nakonec dojeli se ztrátou více než čtyř minut na 13. místě. Z výhry se radovali Němci, kteří v dramatickém závěru zásluhou Simona Schemppa pokořili Nory.

Michal Krčmář

Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Štafetu české reprezentace rozjel stejně jako před deseti dny v Ruhpoldingu Ondřej Moravec, jenže zatímco v Německu předával na druhé pozici, tentokrát mu po jeho úseku patřila 16. příčka se ztrátou 42 sekund na vedoucí Rusy.

Jako druhý na trať za Česko vyrazil Adam Václavík, kterému se zpočátku poměrně dařilo, a postupně mazal náskok nejlepších výběrů.

Střelba ve stoje však Václavíkovi vůbec nevyšla, když musel na dvě trestná kola a nabral více než dvouminutové manko.

Třetí člen českého týmu Michal Šlesingr převzal štafetu na 17. místě, a i když se mu dařilo lépe než Václavíkovi, nabral i on další ztrátu.

Poslední český reprezentant Michal Krčmář vyjel na trať jako patnáctý s mankem přesahujícím tři a půl minuty. V rámci svého úseku pak Krčmář dokázal svůj tým posunout o dvě příčky, takže svěřenci Ondřeje Rybáře v Anterselvě obsadili 13. místo.

Z vítězství ve štafetovém závodě se těšili Němci, kterým zlato ve fotofiniši zajistil Schempp, když těsně udolal Svendsena z Norska. Třetí místo získali Rusové, jimž bronzovou příčku zajistil Babikov.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) 1:13:57,2 (0 tr. okruhů + 7 dobíjení), 2. Norsko (Birkeland, L'Abee-Lund, J. Bö, Svendsen) -0,1 (0+9), 3. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Babikov) -33,6 (0+9), 4. Ukrajina -46,7 (0+5), 5. Rakousko -49,2 (0+8), 6. USA -1:04,9 (0+10), ...13. ČR (Moravec, Václavík, Šlesingr, Krčmář) -4:01,7 (2+11).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít