Biatlonistům začíná sezóna SP. Češi ji berou jako testovací

Minulou sezónu brali čeští biatlonisté po té předchozí - nepříliš úspěšné olympijské - jako testovací. Chtěli vyzkoušet, jestli bude fungovat nový způsob přípravy. A Michal Šlesingr hned skončil devátý v celkovém hodnocení Světového poháru, což bylo jeho dosavadní maximum. Odpoledne začne biatlonistům nový ročník elitního seriálu. A pro české závodníky má znovu přívlastek "testovací".

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

Příští sezónu se totiž koná mistrovství světa v Novém Městě na Moravě a následující zimu je olympiáda v Soči, a tam už prostor na žádné zkoušení nebude. Letos ale ještě byl a je, a proto ho šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář neváhal využít.

„Udělali jsme trochu změnu ve střelecké přípravě, kde jsme se snažili věnovat přesnosti na úkor rychlosti střelby. Loni jsme to měli naopak, kdy jsme dril pilovali už od jara. Doufám, že se v tom Světáku ukáže, jestli to byla dobrá nebo špatná cesta,“ prohlásil Ondřej Rybář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistům začíná sezóna SP. Češi ji berou jako testovací

A navíc připojil. „Musím říct ze svého pohledu, že loni jsem byl před sezónou střelecky spokojenější než letos. Ale může to být zdání, které klame. Podle grafů a analytik, které máme, to zase není střelecky tak špatné. Ale dojmem na mě loni kluci působili lépe,“ hlásil z dějiště úvodního dílu Světového poháru švédského Östersundu Ondřej Rybář.

A navázala něj i česká jednička Michal Šlesingr. „Někdy to jde lépe, někdy to jde trošku hůře. Ona střelba na tréninku je jedna věc a při závodě druhá, tam ten se to pořádně natrénovat nedá. To je otázka psychiky a jak to člověk zvládne hlavou.“

A jak je to s formou Michala Šlesingra před startem sezóny? On sám se cítí dobře a nemůže se dočkat prvního závodu. Trenér Ondřej Rybář to ale ve srovnání s loňskem tak růžově nevidí.

„Michal trochu vyčníval v týmu. Letos je samozřejmě na jeho začátku, ale není to nic výrazného, že by i výkony předčil ostatní. Jeli jsme kontrolní závod se Slovinci a Bulhary, kde Michal byl jedním z těch, kteří dokázali sekundovat, ale že by měl nějakou oslnivou formu před prvním Světovým pohárem, to asi nemá,“ upozorňuje hlavní kouč českého mužstva.

Ondřej Rybář ovšem zároveň dodává, že to může být jev tak trochu chtěný a žádoucí. „Musím říct, že pro nás bylo loni zklamání mistrovství světa, kde nám to úplně nevyšlo a v Michalově podání, kde byla sezóna pěkná, nám přišlo, že to nebylo dobře načasované. Letos jsme to zkusili kousek posunout, tak uvidíme.“

Takže i nikterak oslnivá forma zkraje Světového poháru je vlastně součástí testování, jehož výsledky bychom měli vidět v sezóně příští a přespříští. Tak ať se českým biatlonistům ono zkoušení vydaří a vyplatí.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme