Biatlonisty čeká obhajoba světového titulu ve smíšené štafetě. Nový finišman se nebojí

Biatlonisty dnes čeká úvodní závod světového šampionátu na Holmenkollenu a čeští fanoušci jsou pořádně natěšení. Právě našim reprezentantům totiž začátky mistrovství vycházejí. V Novém Městě na Moravě vybojovali ve smíšené štafetě bronz a loni se se už před cílovou páskou radoval šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář ze zlata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonová reprezentace během zahajovacího ceremoniálu před MS v Oslu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Jedna věc je ale už nyní jistá, a to ta, že letos se – na rozdíl od loňska – čeští fanoušci zlatého finiše Ondřeje Moravce ve smíšené štafetě nedočkají. Tedy ne že by smíšená štafeta nemohla vyhrát, to rozhodně ne! Ale Ondřej Moravec oním finišmanem nebude.

V posledních týdnech ho trápilo zdraví a šetří síly na další závody. Zastoupit v pokusu o obhajobu zlata ho má Michal Krčmář.

Přehrát

00:00 / 00:00

České biatlonisty dnes čeká obhajoba prvního místa na MS ve smíšené štafetě. Nebojím se, hlásí nový finišman českého výběru Michal Krčmář

„Momenty důležitých situací vyhledávám, takže to beru tak, že se na ně těším, než abych se z nich stresoval,“ prohlásil 25letý nebojsa Michal Krčmář.

Gabriele Soukalové není o moc víc, ale už vybojovala po dvou medailích z olympiády a z mistrovství světa. Má i loňské zlato a nechybí ani v dnešní sestavě.

„Na takové věci moc nemyslím, protože takových závodů už bylo. Myslím si, že tento šampionát je specifický tím, že se na něj dokáže připravit mnohem širší skupina závodnic a závodníků, takže ta konkurence bude ještě mnohem větší než kdekoliv jinde na světovém poháru. Je to i hodně o štěstí, tak doufáme, že nám bude všem přát,“ říká Gabriela Soukalová.

Ta na trať vyrazí z českého kvarteta jako druhá v pořadí poté, co dostane štafetu od Veroniky Vítkové. Po svém úseku Soukalová pomyslný štafetový kolík předá Michalu Šlesingrovi a finišovat bude Michal Krčmář.

Start závodu je naplánován na 15.30.

Tomáš Kohout, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme