Biatlonisty čeká ve SP v Oberhofu bouřlivé prostředí

Po superúspěšném předvánočním Světovém poháru biatlonistů v Pokljuce se ve čtvrtek seriál znovu rozjede a i čeští fanoušci se mají na co těšit. Vzhledem k neúčasti nemocné Gabriely Soukalové nejspíš nebudou české výsledky až tak výjimečné, velkým lákadlem zato bude samotné dějiště závodů. Hostit je totiž bude německý Oberhof.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec během závodu Světového poháru v biatlonu

Ondřej Moravec během závodu Světového poháru v biatlonu | Zdroj: Reuters

„V Oberhofu je vždycky neskutečně hodně lidí. Mě to tam táhne, protože fandí podél trati všem. Oproti divákům třeba v Pokljuce jsou jen na střelnici a podél trati takřka vůbec, zkrátka je to klidnější. Kdežto Německo je v tomhle úžasné. Doufám, že to tak bude i v Novém Městě na Moravě,“ zasnívá se Veronika Vítková.

Zároveň nachází zajímavou nit: bouřlivá oberhofská atmosféra může českým reprezentantům posloužit jako trénink na tu novoměstskou. Loni ji při domácím Světovém poháru psychicky neustáli. Proto se teď několik střeleckých položek a kilometrů před fanatickými fanoušky hodí.

„Čeká se velká návštěva, lidí je tam vždycky hodně. První závod se jedou štafety, takže už na ty bude nábuch. Vždycky to tam bývá kontaktní závod. Střílí se často společně s dalšími závodníky, takže dobrý trénink na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě,“ uznává Ondřej Moravec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další zastávka Světového poháru v biatlonu je v německém Oberhofu

Ale v mužské části národního týmu na to nepanuje shodný názor. Michal Šlesingr si loni s podporou domácího publika užil své: zkoušel ji nevnímat, zkoušel i špunty do uší, ale všechno marné. A tak když slyší myšlenku o oberhofském tréninku, kroutí nesouhlasně hlavou.

„Diváků tam bude plno, ale řvát budou převážně na Němce. V tom je to trochu jiné. Nedá se to srovnávat. Kulisa tam bude velká, trochu člověk přičuchne, ale nesrovnával bych to.“

Ať už budou čeští biatlonisté brát Oberhof jako trénink na Nové Město nebo jako štaci Světového poháru samu o sobě, čeká je tam skvělá kulisa a také náročný úkol: navázat na výkony a výsledky z Pokljuky.

Chybět jim přitom bude nemocná kometa této sezony Gabriela Soukalová, naopak poprvé po ošklivém zranění ruky by měl naskočit bronzový medailista z posledního mistrovství světa Jaroslav Soukup.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme