Biatlonovou štafetu v Ruhpoldingu zvládli i muži, doběhli šestí

Čeští biatlonisté obsadili ve štafetě Světového poháru v německém Ruhpoldingu 6. místo. O vítězství Norska rozhodl v dramatickém závěru Svendsen, druhé doběhlo Německo, na třetí příčku dosáhli Rusové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr na střelnici v Ruhpoldingu

Michal Šlesingr na střelnici v Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Českou štafetu rozběhl stejně jako v Oberhofu Michal Krčmář, ale tentokrát se mu dařilo o poznání lépe. První střelbu zvládl na výbornou a ze střelnice odjížděl na 8. místě.

Ještě lépe se mu povedla druhá střelecká položka. Neudělal ani jednu chybu a posunul se na vynikající čtvrté místo. Michala Šlesingra poslal na trať jako druhého, i když dojel na stadion ve skupině devíti biatlonistů.

Krčmář předvedl výborný výkon, předával ve vedoucí skupině

Michal Šlesingr musel v leže jednou dobíjet a nabral desetivteřinovou ztrátu na nejrychlejšího Slovince Faka. Střelba ve stoje už se českému biatlonistovi tolik nepovedla, musel dobíjet dvakrát a ztratil 36 vteřin.

Na předávku přijel Michal Šlesingr na pátém místě, tři vteřiny za čtvrtým Ruskem. Jaroslav Soukup sice musel při první střelbě jednou dobíjet, ale pátou pozici udržel.

Na ‚stojce‘ se Soukupovi tolik nedařilo, stejně jako Šlesingr musel dvakrát dobíjet a na předávku dorazil společně se štafetou Slovinska na pátém místě.

Na poslední úsek vybíhal Moravec pátý v kontaktu se štafetou Slovinska

V čele se usadila dvojice Svendsen z Norska a domácí Němec Schemp. Za nimi běžel osamocený Rus Šipulin, za ním se brzy utvořila trojice Fourcade z Francie, Eder z Rakouska a Ondřej Moravec.

Na obou položkách byli všichni tři z této skupiny bezchybní, ale Ondřej Moravec střílel trochu pomaleji. Z poslední střelby tak odjížděl s malou ztrátou na oba soupeře, kterou už nedokázal stáhnout.

Ani poslední střelecká položka nerozhodla o vítězi závodu. Domácí Schemp sice ani jednou neminul, ale Svendsen i přes jedno dobíjení dokázal při běhu ztrátu stáhnout. V cílové rovince byl nakonec norský biatlonista rychlejší.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Norsko (Björndalen, Bjöntegaard, J. T. Bö, Svendsen) 1:09:42,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -4,6 (0+4), 3. Rusko (Garaničev, Lapšin, Volkov, Šipulin) -8,4 (0+8), 4. Francie -23,8 (1+5), 5. Rakousko -24,5 (1+8), 6. ČR (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -30,8 (0+7).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme