Biatlonový SP bude hostit Ruhpolding. Oberhofu se každý bál, vítá změnu trenér Rybář

Pořadatelský tým z Oberhofu kvůli počasí první novoroční Světový pohár v biatlonu už před Vánocemi odřekl a od dnešního odpoledne víme, že ho bude hostit další německé středisko - Ruhpolding. Šéftrenér Ondřej Rybář změnu vítá, ještě radši by ale jel do slovinské Pokljuky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Rybář, šéftrenér biatlonové reprezentace | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ondřeji, jak jste v českém týmu zprávu o Ruhpoldingu přijali?

Ruhpolding je určitě lepší řešení než Oberhof. Každý se Oberhofu bál, protože počasí je nevyzpytatelné a sněhové podmínky tam jsou pořád špatné. Většinou je to led a hodně jim to taje během závodu.

Trošku jsme doufali, že by to mohla být Pokljuka, kam zítra odjíždíme na přípravu, ale Ruhpolding také není daleko, určitě je to lepší než Oberhof.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lepší než Oberhof, hodnotí přestěhování jarního podniku biatlonového SP trenér Ondřej Rybář

Kromě Ruhpoldingu a slovinské Pokljuce se mluvilo i rakouském Hochfilzenu. Čekal jste, že padne volba právě na Ruhpolding?

Byla to největší pravděpodobnost, protože smlouva IBU je sepsaná s německým biatlonovým svazem. Snažili se držet místo konání v Německu. I Pokljuka byla velkým kandidátem. Věděli jsme, že tam mají předběžně zabookované hotely, tak jsme trošku doufali.

Ruhpolding je trať, kde je všechno ve vteřinkách. Trať je většinou hodně tvrdá z umělého sněhu. Rozdíly nejsou velké a na střelnici se přijíždí z kopce dolů, je tam taková nepříjemná zatáčka. A střelnice umí být hodně zrádná.

Pro biatlonový Světový pohár je to první změna pořadatele po čtyřech letech, u lyžařů a snowboardistů jsou přesuny nebo rušení závodů častější. Jsou biatlonové areály na nepřízeň počasí a nedostatek sněhu lépe připravené?

Každý se s tím snaží pracovat, protože nikdo nechce přijít o místo konání SP, každý o něj bojuje. Kandidátů je víc než dost. Nejhorší je prosinec pro střední Evropu, sněhu je čím dál míň. Každý si vytváří sněhové depo, kde si během zimy nastříká na další rok.

Jde o to uspořádat Světový pohár, aby o něj biatlonové federace nepřišly.

World Cup 4 will be conducted in Ruhpolding with a modified program. Friday January 8-Sprints, Saturday January...

Zveřejnil(a) Biathlonworld dne 27. prosinec 2015

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme