Biatlonovými mistryněmi světa se staly Němky, Češky dojely 12.

Štafetu žen vyhrály na biatlonovém mistrovství světa v ruském Chanty-Mansijsku reprezentantky Německa. Stříbro získaly Ukrajinky a bronz Francouzky. Český tým dojel na 12. místě.

Biatlonistka Magdalena Neunerová dováží německou štafetu ke zlatu na MS v Chanty-Mansijsku | Zdroj: Reuters

Závěrečný závod šampionátu se rozhodoval až na posledním úseku. Němka Neunerová do něho sice vybíhala ze čtvrté pozice, výbornou střelbou i během ale zlikvidovala náskok štafet před sebou a dovezla svůj tým k vítězství.

Na mistrovství světa v Chanty-Mansijsku získala Neunerová celkem tři zlaté medaile, celkově už jich má deset + tři stříbrné a je tak historicky neúspěšnější biatlonistkou.

Češky se pohybovaly v popředí průběžného pořadí pouze na prvním úseku. Na kvalitní výkon Veroniky Vítkové totiž další tři členky štafety – Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová a Zdenka Vejnarová – nedokázaly navázat a nakonec tak skončila česká štafeta dvanáctá.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko) - štafeta žen na 4x6 km:

1. Německo (Henkelová, Gössnerová, Bachmannová, Neunerová) 1:13:31,1 (2 tr. okruhy + 13 dobíjení), 2. Ukrajina (Valj Semerenková, Vita Semerenková, Pidhrušná, Chvostěnková) -24,5 (0+4), 3. Francie (Bescondová, Brunetová, Boilleyová, Dorinová) -47,2 (0+9), ...12. Česko (Vítková, Soukalová, Tomešová, Vejnarová) -5:42,7 (4+14).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít