Boulařka Sudová je po kvalifikaci na mistrovství světa sedmá

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová zajela v kvalifikaci jízdy v boulích na světovém šampionátu sedmý výsledek. V norském Vossu má před finále nejlepší pozici Američanka Hannah Kearneyová, za kterou česká reprezentantka ve vypůjčených lyžácích zaostala skoro o 4 body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Sudová při tréninku | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Sudová obdržela za kvalifikaci 22,73 bodu a ve srovnání s vedoucí závodnicí byla skoro o tři vteřiny pomalejší a dostala i nižší známky za oba skoky. Lyžařské boty české jedničce praskly v nedělním prvním tréninku na mistrovství. V půjčovně si sehnala jiné, ale protože má malou nohu, dostala o číslo větší.

Druhá v kvalifikaci skončila Japonka Aiko Uemuraová. Třetí byla Kanaďanka Justine Dufourová-Lapointeová. Další česká boulařka Tereza Vaculíková se neprobila ani do finále, když dostala 18,72 bodu, což stačilo na 24. místo.

V kvalifikaci jízdy v boulích mužů se představí dvojice českých reprezentantů Václav Novák a Lukáš Vaculík. Finále začne ve středu od 14.00.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme