Boulařka Sudová přišla o průběžné třetí místo v SP

Česká lyžařka Nikola Sudová obsadila v kanadském Mt. Gabriel desáté místo v paralelní jízdě v boulích. Třetí závod sezony vyhrála Američanka Hannah Kearneyová. Sudová přišla o průběžné třetí místo ve Světovém poháru.

Boulařka Nikola Sudová

Boulařka Nikola Sudová | Foto: ČRo

Za Kearneyovou obsadila druhé místo Justine Dufourová-Lapointeová, třetí skončila Jekatěrina Stoljarovová. Mezi muži je suverénní Kanaďan Mikael Kingsbury.

Sudová je v průběžném pořadí Světového poháru na čtvrté příčce, na medailové pozice jí chybí dvacet bodů. Ve Spojených státech mají boulařky na programu ještě čtyři závody, ten první už ve čtvrtek s Lake Placid.

V závodech v USA chybí druhá česká boulařka Kristýna Hnyková, která si zranila koleno a její start ve zbytku sezony je vážně ohrožen.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Mt. Gabrielu (Kanada) - paralelní jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury (Kan.), 2. Cota (USA), 3. Volkov (Rus.).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Kingsbury 300 b., 2. Kashima (USA) 190, 3. Benna (Fr.) 176.

Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 3. Stoljarovová (Rus.), ...10. N. Sudová (ČR) - vyřazena v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Kearneyová 300, 2. J. Dufourová-Lapointeová 160, 3. Outtrimová (USA) 151, 4. N. Sudová 131, ...40. Hnyková (ČR) 1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít