Boulařka Sudová vstupuje do MS, pomáhá jí nový způsob bodování

Čtvrtý den mistrovství světa ve snowboardingu a akrobatickém lyžování bude hodně důležitý pro Nikolu Sudovou. Ta by ráda navázala na úspěšné závody ve Světovém poháru a k úspěchu by jí v rakouském Kreischbergu mohla pomoci i změna v bodování rozhodčích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Sudová | Foto: Český olympijský výbor

Česká závodnice přijela do rakouského Kreischbergu posilněna pátým a čtvrtým místem ze závodů Světového poháru. Výsledky z kanadského Calgary a amerického Deer Valley ji postupně dodaly klid, ale vidí na nich ještě jiné velké pozitivum.

„Jsem ráda, dodá to sebevědomí. Je lepší startovat s číslem do desítky než po dvacítce. Pořád tam jsou rozhodčí, co trošku vidí čísla a řeknou si o tom,“ popisuje možná podvědomé nadržování těm nejlepším Nikola Sudová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boulařka Nikola Sudová mluvila před svým závodem na MS s reportérem ČRo Jakubem Markem

Na rozhodování v aktuální sezoně si ale česká boulařka nestěžuje. Změny pravidel přinesly vyšší body za techniku a nižší za rychlost, což jí rozhodně pozici vylepšilo.

„Myslím si, že mi to pomohlo. Paradoxně to je tak, že jsem sice jezdila hrozně pomalu, ale rozhodčí mi dávali body za techniku a mi to stačilo, protože čas nehrál takovou roli,“ vysvětluje.

„Zatím mě rozhodčí brali, ale tady je jiná skvadra rozhodčích. V Calgary a Deer Valley byla jedna skvadra, ve Finsku a tady je ta druhá,“ naráží Nikola Sudová na 22. místo z úvodního závodu sezony ve finské Ruce.

Českou závodnici čeká v 9 hodin a 15 minut první kolo kvalifikace jízdy v boulích na mistrovství světa a při případném úspěchu pak od dvou hodin odpoledne finálové boje o medaile.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme