Bronzová štafeta se vrací. Každý ale čeká něco jiného

V únoru spolu v Kanadě vyválčili bronzovou olympijskou medaili, ale od té doby se na závodní trati v jednom týmu nepotkali. Až dnešek by to měl změnit. Česká štafeta běžců na lyžích odstartuje ve francouzském La Clusaz i s Lukášem Bauerem, a tedy ve stejném složení jako na Hrách ve Vancouveru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzová česká štafeta na stupních vítězů

Bronzová česká štafeta na stupních vítězů | Foto: ČRo

Pro trenéra Miroslava Petráska je to vzácná a jediná příležitost, aby znovu viděl při společné práci ty, na které bude zřejmě znovu sázet příští rok na světovém šampionátu v Norsku. Ale u běžeckého lyžování se ani při štafetě nedá příliš mluvit o kolektivním pojetí, a tak může každý člen české čtveřice využít štafetový závod v La Clusaz ke svým potřebám.

,,Ve štafetě je jedna z mála možností jet kontaktní závod v klasice, ostatní nejedou o půl minuty jinak," naznačuje Lukáš Bauer, že pro něho bude důležité otestovat si, jak je na tom s klasickou technikou. Rozjet štafetu by měl Martin Jakš, který se v nové sezóně veze na vlně závodnické pohody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bronzová štafeta se vrací. Každý ale čeká něco jiného

,,Víceméně se cítím v pořádku, doufám, že sezona bude gradovat. Takže výsledky by mohly být ještě lepší," slibuje Jakš. Horší je to v tomhle ohledu u dalších dvou medailistů z Vancouveru. I když Jiří Magál si v La Clusaz spravil chuť sobotním sedmnáctým místem na volné třicítce.

,,Konečně jsem zajel podle svých představ. Potřeboval jsem se v nějakém závodě chytit, protože moje sezona je po všech onemocněních trochu rozpačitá," tvrdí Magál. Nejvíc by mohl společný úspěch ve štafetě nakopnout Martina Koukala, který se na začátku sezóny skoro už tradičně trápí.

,,Podvědomí, hlava, psychika - nevím, v čem to vězí. Doufal, jsem že to bude jiné, ale není," smutní Koukal. Třeba bude pro finišmana české štafety poslední předvánoční závod kýženou terapií. Start je v půl třetí odpoledne a s námi můžete být při tom.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme