Bude to pro mě velká motivace do olympijské sezóny, říká po druhém triumfu v Soči Soukalová

Sibiřský Chanty Mansijsk se stal zaslíbeným místem biatlonistky Gabriely Soukalové. Ve finále Světového poháru tam vybojovala už dva triumfy - po čtvrtečním sprintu vyhrála také stíhací závod na 10 km.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Gabriela Soukalová rozhodla o svém triumfu na poslední střelbě | Zdroj: ČTK

Nemrzí Vás teď malinko, že ta zářná forma přišla až pár týdnů po novoměstském mistrovství světa?

Formu si člověk nevybírá, ta přichází sama. Takže mě mrzí, že jsem nebyla ve větší formě pro Nové Město (pozn. únorové mistrovství světa), ale jsem moc ráda, protože tyto výsledky beru jako krásnou tečku za sezónou a bude to pro mě velká motivace do práce v olympijské sezóně.

Jak svoje triumfy na daleké Sibiři slavíte? Ptám se, jelikož si vzpomínám, že po medaili ze štafety na MS jste na Vysočině veřejně zazpívala…

Na oslavy zatím nebyl čas. Myslím, že zítra se tady bude možná něco dít, ale teď musíme ještě co nejrychleji zregenerovat a připravit se na poslední závod, který nás zítra čeká.

Přehrát

00:00 / 00:00

S biatlonistkou Gabrielou Soukalovou mluvil ve Sportžurnálu po druhém triumfu v Soči Petr Čermák

Pojďme se teď podívat na trať dnešního závodu: mrzlo dnes podobně jako při vašem čtvrtečním triumfu?

Mrzlo dnes také, ale zdaleka ne tak, jako předešlý závod.

Pomohlo vám to hodně, že jste nemusela bojovat s tak drsným mrazem?

Určitě, je to o dost příjemnější, když se člověk nemusí tolik oblékat, může se lépe hýbat a nemusí se tolik oblepovat. Je to o hodně příjemnější hlavně na ruce, které tolik nemrzly.

Vy jste dnes - na rozdíl od čtvrtka - nevedla celou dobu. O triumfu jste rozhodla až na poslední střelbě. Bylo pro vás snazší nebo těžší vyhrát než ve čtvrtek?

Bylo to možná těžší, protože jsem se toho bála. Věděla jsem, že jet z jedničky je hodně náročné na psychiku. Už po prvním kole mě servismani informovali, že vzhledem k tomu, že jedu první a chumelí, tak budu mít malinko nevýhodu po běžecké stránce, po stránce lyží. Takže jsem na to byla připravená, čekala jsem, kdy mě dojedou, věděla jsem, že je to jen otázkou času, protože za mnou jsou výborné běžkyně. Věděla jsem, že to bude hodně o střelbě.

A tu jste nakonec zvládla výborně…

Jsem za to moc ráda, protože jsem v posledních závodech střeleckou formu vůbec neměla a hodně jsem se střelecky trápila.

Už přemýšlíte, jak se za tuhle životní sezonu odměníte?

Ráda bych se odměnila nějakou pěknou dovolenou s přítelem.

Kam to bude?

Možná to bude někam k Indickému oceánu.

Fanoušky jste před olympijskou sezonou vydatně namlsala. S jakým cílem se chystáte za rok na olympijské hry do Soči vy sama?

To jste úplně předběhl mé myšlenky, tak daleko jsem ještě nedošla. Ale uvidíme. Sezóna od sezóny se liší, takže to pro mě bude o to těžší potvrzovat výsledky.

Petr Čermák, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme