Byl jsem uvolněnější, těší Romana Koudelku po vydařené kvalifikaci

Skokan na lyžích Roman Koudelka nevzdává boj o vyšší příčky na Turné čtyř můstků. Kvalifikaci na třetím podniku v Innsbrucku dokončil jako čtvrtý a oproti německé části série cítí zlepšení. Nebojí se ani nejtěžších soupeřů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skokan na lyžích Roman Koudelka.JPG | Foto: Tomáš Kohout

„Zlepšení bylo vidět, byl jsem uvolněnější. S Richiem (trenérem Schallertem, pozn. red.) jsme si řekli, že mám skákat pro radost, což se dnes dařilo. Čtvrté místo beru, je to velký krok dopředu. Doufám, že vydrží počasí a zítra to zopakuji,“ těší se Roman Koudelka.

Po posledním závodě cítil, že mu chybí trénink. „Dnes dopoledne jsem měl trénink s těžší činkou, ale nebylo to moc, protože Richie říkal, že nohy jsou na tom dobře a chce to jen odpočinout si v hlavě a snažit se skákat uvolněně. To se potvrdilo a bylo to určitě lepší,“ hodnotí 25letý skokan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těsně po kvalifikaci se Romana Koudelky na povedený skok zeptal reportér ČRo František Kuna

Ráno v Innsbrucku mrholilo, na kvalifikaci ale byly podmínky dobré. „Byly ideální, foukalo do jednoho metru za sekundu, takže to byla velice spravedlivá kvalifikace. Kéž by to tak vydrželo na zítra, protože prognózy nejsou úplně ideální,“ říká rodák z Turnova.

V zítřejším 1. kole závodu se Koudelka utká o postup s Finem Koivurantou. „Je to rok zpátky, co tu vyhrál, tak uvidíme, jestli to nezopakuje. Celkově mi to je jedno. I kdybych chytil někoho úplně těžkého, věřím si tu, skáču dobře a nemusím mít obavy. Když bude vše v regulích, mělo by to být v pořádku.“

Čeští skokani dodržují pravidla o kombinézách, mohou si tak ubírat metry

Číst článek

Český skokan pokukuje i po vyšších příčkách celkového pořadí. „Určitě bych chtěl, ale bude záležet na počasí. Skákal jsem tu dobře i tréninky, přišla mi nová kombinéza. Jde o to si to užít a ne zas chtít někde závodit a snažit se útočit,“ říká aktuálně 8. muž pořadí Turné čtyř můstků.

Do závodu v Innsbrucku se kvalifikovali tři Češi, na můstku se ale podporovat nebudou. „Každý jedeme jinde a máme jiného soupeře. Těší mě, že skáče víc Čechů, ale v tomhle se soustředím sám na sebe,“ říká Roman Koudelka.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme