Bylo to náročné, ale užila jsem si to, říká Sáblíková po vítězství na MS ve víceboji

Martina Sáblíková počtvrté v kariéře vybojovala titul mistryně světa ve víceboji. Naposledy se jí to podařilo dnes v Berlíně poté, co v závěrečném pětikilometrovém závodu předstihla do té doby vedoucí Nizozemku Ireen Wüstovou. Po závodě tak nebylo divu, že byla z průběhu víkendového klání nadšená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při vyhlášení po zisku dalšího titulu ve víceboji | Foto: ČTK

V letošní sezoně jste vyhrála prakticky všechno, co se dalo. Jaké jsou Vaše bezprostřední pocity po tom dnešním vítězném závodě?

Je to absolutně skvělé. Myslím, že tento čtyřboj byl velice náročný, vzhledem k tomu, že Ireen předváděla to, co předváděla, takže ty naše boje byly opravdu hodně vyhecované. Proto i ty časy byly tak dobré. Jsem za to hrozně moc ráda, a i když to bylo náročné, tak jsem si to užívala.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinou Sáblíkovou po jejím vítězství na MS ve víceboji mluvil reportér ČRo Pavel Petr

Druhý den víceboje byl ve znamení vašeho souboje s Ireen Wüstovou. Pojďme se vrátit k závodu na 1500 metrů – tam Vám na konci možná trochu zatrnulo, nebo ne?

To je jasné, protože ta poslední zatáčka nebyla moc dobrá, takže jsem tam měla co dělat, abych neupadla. Naštěstí jsem to ale zvládla a dojela jsem šest desetin za Ireen. Mohlo to být sice blíž, ale časem 1:55,4 jsem vyrovnala výkon, který jsem zajela ve Stavangeru, takže s tím časem jsem byla hrozně spokojena. Ten odstup navíc nebyl moc velký.

Před poslední jízdou jste na Wüstovou měla manko, které čítalo 1,94 sekundy, které se Vám s přehledem podařilo smazat. Závod se začal lámat asi ve čtvrtém okruhu, kdy jste nasadila a začala jste Ireen ujíždět. Jak jste to viděla vy?

Samozřejmě to zkoušela, takže to rozjela tak, jak je zvykem. Ireen je závodník, který bojuje až do konce, a to na ní mám hrozně moc ráda, protože se nikdy nevzdává a je takovou inspirací pro všechny. Po tom čtvrtém kole jsem si říkala, že si začínám budovat náskok a že zbývá otázka, co udělá ona. Síly mi nakonec vydržely, i když to hodně bolelo.

Martina Sáblíková se stala mistryní světa ve víceboji. V Berlíně obhájila loňský titul

Číst článek

Do kdy jste sledovala Wüstovou, jak jede a jak Vám je v patách?

Neměla jsem moc času sledovat, jak daleko za mnou jede, ale Petr na mě křičel, jaký mám náskok, takže to pro mě bylo rozhodující, protože jsem se pak uklidnila. První tři, čtyři kilometry byly hrozně na hlavu, protože jsem bojovala s tím, že jede se mnou. Naštěstí potom trošku skápla. Byl to ale výborný čtyřboj a souboj. A myslím, že si to užívali i fanoušci.

Bylo vidět, že jste si to užívala i s fanoušky. A to jak s těmi českými, tak s těmi holandskými…

Oni jsou skvělí, protože oni fandí prakticky všem. Samozřejmě jsem ráda, že tu byli i čeští fanoušci, protože to od nich byla obrovská podpora. Také díky nim jsem včera tu trojku rozjížděla tak, jak jsem jí rozjela. Říkala jsem si, že to musím zkusit, protože jsem nechtěla domů odejít s tím, že bych nezkusila zajet čas, jaký předvedla Ireen.

Pavel Petr, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme