Čechům úvodní sprint v Canmore příliš nevyšel. Nejlepší z nich byl čtrnáctý Šlesingr

V kanadském Canmore odstartoval sprintem mužů program dalšího kola Světového poháru v biatlonu. Českým reprezentantům však závod příliš nevyšel, když se žádný z nich nedostal do elitní desítky. Nejlépe z českého kvarteta skončil Michal Šlesingr, jenž obsadil 14. místo. Závod ovládl na střelnici bezchybný Martin Fourcade.

Biatlonista Michal Šlesingr před startem dnešního závodu v Kanadě

Biatlonista Michal Šlesingr před startem dnešního závodu v Kanadě | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Michal Šlesingr vstoupil do závodu v Canmore relativně dobře, když dokázal v poloze vleže zastřílet čistě a po první položce měl ztrátu na vedoucí pozici v hodnotě 16 sekund. V dalším průběhu sprintu však český reprezentant běžecky ztrácel a k lepšímu výsledku mu nepomohla ani jedna minela na stojce.

Podobně se dnešní vystoupení vyvíjelo pro Ondřeje Moravce, který stejně jako Šlesingr závod odstartoval čistou střelbou, ale jemu se na trati dařilo ještě o poznání hůř. Když posléze Moravec při druhé položce jednou chyboval, bylo jasné, že na nejlepší stačit nebude. Výsledkem jeho snažení nakonec bylo až 51. místo v cíli.

Biatlonové závody v Canmore se blíží. Z absence šéftrenéra si čeští reprezentanti hlavu nelámou

Z českých reprezentantů na body dosáhl vedle Šlesingra už jen Michal Krčmář, jenž se v první polovině závodu držel za Moravcem, ale po druhé střelbě jej předstih a skončil 37. Na 49. místě pak skončil Tomáš Krupčík.

Z vítězství se v závodě, do kterého nenastoupila řada předních biatlonistů, jež se rozhodli do zámoří neodcestovat, radoval lídr Světového poháru Martin Fourcade. Francouzovi pomohlo i to, že dokázal, stejně jako jeho kolegové na stupních vítězů Anton Šipulin a Simon Schempp, sestřelil všech deset terčů.

Program Světového poháru v Canmore bude pokračovat zítra, kdy se uskuteční sprint žen.

Nejrychlejší z našich kluků byl dneska Michal Šlesingr. Do cíle sprintu dorazil na solidním 14. místě. Klukům to dneska...

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 4. únor 2016

Závod SP v biatlonu v Canmore (Kanada):

Muži - sprint na 10 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 23:51,5 (0 tr. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -15,7 (0), 3. Schempp (Něm.) -18,7 (0), 4. Eberhard -45,0 (2), 5. Landertinger -47,1 (1), 6. Eder (všichni Rak.) -47,6 (0), 7. S. Fourcade (Fr.) -51,0 (0), 8. Windisch (It.) -52,0 (1), 9. Os (Nor.) -1:02,6 (0), 10. Garaničev (Rus.) -1:08,8 (1), ...14. Šlesingr -1:23,0 (1), 37. Krčmář -2:02,3 (1), 49. Krupčík -2:30,5 (1), 51. Moravec (všichni ČR) -2:35,6 (1).

Průběžné pořadí SP (po 16 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 771 b., 2. Šipulin 568, 3. T. Bö (Nor.) 550, 4. Schempp 531, 5. Svendsen (Nor.) 508, 6. Garaničev 476, ...16. Moravec 303, 27. Krčmář 227, 30. Šlesingr 197, 55. Soukup 51, 66. T. Krupčík 22.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít