Čertovská svatba nad Harrachovem brání ve skocích

Harrachov zapadává sněhem, chumelenici doprovází vítr, skokani mají lyže v buňkách a čekají a čekají. Počasí zatím nedovolilo odskákat ze Světového poháru více než kvalifikaci v sobotu ráno. Čertova hora dostála svému jménu. A zdá se, že se před Vánocemi její obyvatelé rozhodli pro veselku, a to hned několikadenní. Bohužel si vybrali stejný termín, jaký skokanům určila Mezinárodní lyžařská federace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velký a mamutí můstek v Harrachově | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Počasí má jasně navrch. Závodní kolo se zatím neodjelo ani jedno, byť se mělo začít dnes v 9:30 alespoň jedním kolem jako náhradou za neuskutečněný včerejší program. Ani posunutí o hodinu ale nepomohlo, ani dopoledne se neskákalo. A předpověď není zrovna ideální ani na další hodiny.

Vítr by nevadil, kdyby nesněžilo

Kdyby alespoň nesněžilo, mohlo by se teoreticky skákat, byť s delšími pauzami mezi skoky. Vítr by se měl trochu uklidnit, riziko by bylo menší a regulérnosti napomáhá aspoň trochu nově platící „větrné pravidlo“ o přičítání, resp. odčítání bodů při rozdílném směru a síle větru.

Ale za podmínek, jaké v Harrachově panují, to nejde. „Dalo by se třeba čekat, ale kvůli sněhu to nejde,“ říká trenér české reprezentace skokanů, David Jiroutek. „Mezitím totiž zapadává stopa, ta se nedá čistit a stává se to nebezpečné tím, že není skluz,“ vysvětluje Jiroutek, „a v tu chvíli by pauzy být nemohly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

David Jiroutek k počasí

Pořadatelé doufají v odpolední program

Z reproduktorů se nad prázdným dopadem harrachovského velkého i mamutího můstku neslo v jednu chvíli i Don’t worry, be happy, snad aby pomohlo ochránit pořadatele před trudomyslností. Organizátoři čistí odklízejí sníh z tribun, doufají, že trochu přestane sněžit. Pokud by se dalo skákat, pak by se jelo od 14:00 podle výsledků včerejší kvalifikace. O plánovaném nedělním závodu se rozhodne později.

Vstupenky platí i na lety

Pokud by se ale nezávodilo vůbec, diváci, kteří si už koupili lístky se dočkají kompenzace. Buď si je mohou vyměnit u pokladen zpátky za peníze, nebo si je nechat. Ale ne jen na památku. Vstupenky totiž budou platit i pro Světový pohár v letech na lyžích, který se v Harachově uskuteční o víkendu 8. a 9. ledna příštího roku. Je to i výhodnější, vstupenky na lety jsou totiž dražší.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme