Češi chtějí na MS v klasickém lyžování vylepšit bilanci z šampionátu v Norsku

Česká výprava bude na mistrovství světa v klasickém lyžování spoléhat především na trio Jan Matura, Lukáš Bauer a Miroslav Dvořák. Po deseti letech se šampionát vrací do italského střediska Val di Fiemme a odstartuje kvalifikačními závody už ve středu. Muži poběží 10 a ženy 5 km volnou technikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Velkým želízkem na úspěch je skokan na lyžích Jan Matura. Ten se dostal v této sezoně ve Světovém poháru čtyřikrát na stupně vítězů, ale špička skokanů je velmi vyrovnaná a adeptů na medaili je dlouhá řada.

Mezi elitu běžců na lyžích patří už řadu let Lukáš Bauer. Tomu se nevydařila letní příprava, když ho trápila zranění, ale zkušený běžec, který při své premiéře doběhl letos druhý na Jizerské padesátce, bude chtít bojovat o místa v elitní desítce. Na MS ho čeká skiatlon, závod na 15 km volně a štafeta. O jeho startu v padesátikilometrovém klasickém závodě se ještě rozhodne.

Mezi nejlepší se v letošní sezoně dostal i sdruženář Miroslav Dvořák. Ten v posledních závodech prokázal vzrůstající formu a právě on by mohl být hlavní zbraní českého týmu v boji o medaile na mistrovství světa. Z posledního MS v klasickém lyžování, které se konalo v norském Oslu před dvěma lety, odjela česká reprezentace bez cenného kovu.

Nominace:

Běh na lyžích:
Muži: Lukáš Bauer, Martin Jakš, Aleš Razým, Dušan Kožíšek, Jiří Magál, Ondřej Horyna, Jan Bartoň
Ženy: Eva Vrabcová-Nývltová, Petra Nováková, Lucie Charvátová, Karolína Grohová, Sandra Schützová

Skoky na lyžích:

Muži: Jan Matura, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Antonín Hájek
Ženy: Michaela Doleželová, Vladěna Pustková

Severská kombinace:
Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Pavel Churavý, Tomáš Portyk, Petr Kutal

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme