Česká biatlonová kuchyně: Párky jen pro realizační tým, Koukalová pomáhá s nádobím

Normálně vaří v hospodě v Žamberku, teď připravuje jídlo pro Koukalovou, Moravce a spol. Do svého hájemství pozvala reportéry Českého rozhlasu Gabriela Fliegerová, kuchařka českých biatlonistů na světovém šampionátu v Rakousku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuchařka českých biatlonistů Gabriela Fliegerová

Kuchařka českých biatlonistů Gabriela Fliegerová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Jídelníček není nijak extrémně náročný. Skládal ho Bimbo – Michal Krčmář – vaří se podle něj,“ vysvětluje Gabriela Fliegerová, kuchařka, kterou si do penzionu v městečku St. Ulrich přivezla česká biatlonová výprava.

Na začátku týdne se na mistrovství světa nezávodilo, a tak si čeští závodníci i členové realizačního týmu mohli dát svíčkovou, kuchyni navíc provoněl silný hovězí vývar. V závodních dnech je strava přísnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kuchyň českých biatlonistů navštívil reportér ČRo Jan Suchan

„Když závodí, mají k snídani ovesnou nebo jáhlovou kaši, k obědu před závodem těstoviny – carbonara nebo jen s olejen a sýrem. Pak si dají svačinu, tvaroh nebo něco, večer pak mají víc masové jídlo,“ říká kuchařka, která normálně vaří v Žamberku v podhůří Orlických hor.

Vybíravého závodníka český biatlon v týmu nemá. „Snědí všechno,“ směje se Gabriela Fliegerová. „A vyhlášený labužník je pokaždé někdo jiný.“

V chladícím boxu by fanoušek našel plno zeleniny a ovoce, mléko, šunku i sýr… Ale překvapí párky. „Ty jsou pro realizační tým, ten může.“

Aktuálně největší hvězda českého biatlonu Gabriela Koukalová se vřelým vztahem k jídlu netají. Od šéfky kuchyně ani nemusela dostávat speciální odměnu za medaile. „Gabča si přijde a nandá si, na co má chuť,“ naráží na noční oslavu zlaté medaile chlebem a sádlem.

„Je skvělá. Vaří zdravě a hrozně nás rozcapuje. Je strašně pracovitá a vaří toho opravdu hodně. Ráda od ní skoro všechno,“ říká o své jmenovkyni Gabriela Koukalová. Kuchařka zase chválí ji, dvojnásobná medailistka totiž chodí do kuchyně pomáhat s nádobím.

Oslavy zlaté medaile v podání Gabriely Koukalové:

Jídelníček Gabriely Koukalové | Foto: Instagramový profil Gabriely Koukalové

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme