Česká biatlonová reprezentace se připravuje na domácí mistrovství světa

Biatlonisté už ladí formu před světovým šampionátem v Novém Městě na Moravě, který začne přibližně za dva týdny. Po závodech Světového poháru v italské Anterselvě budou někteří spíš odpočívat a jiní se pokusí ještě trochu potrénovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec během závodu Světového poháru v biatlonu | Zdroj: Reuters

O světovém šampionátu se v Anterselvě mluvilo hodně. „Padaly na něj otázky ze všech stran. Třeba za českými reprezentantkami, hlavně tedy za Gabrielou Soukalovou, se vydal kvůli velkému rozhovoru nejen deník Sport, ale také norská televize NRK nebo německá ZDF,“ říká Tomáš Kohout ze sportovní redakce Radiožurnálu.

Druhá opora mezi českými biatlonistkami Veronika Vítková s tím, že MS začne už za chvíli, souhlasí jenom částečně. „Všude nám to připomínají, že se to MS blíží, ale myslím si, že není dobré si to moc připouštět. Já jsem pořád v klidu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O programu českých biatlonistů mluvil na Radiožurnálu Tomáš Kohout

Ženy se hned po včerejší nepovedené štafetě přesunuly z Anterselvy do jiného italského údolí, Ridnaunu. A trenér Jindřich Šikola spřádal plány, do kterých zapadal odpočinek, kilometry najeté ve velké nadmořské výšce a po návratu domů klasické tréninky s laděním formy.

„Na tu přípravu je relativně dost málo času. Je to spíš o takovém srovnání se střelecky a skoro bych řekl odpočinku. Psychickém odpočinku od závodů, trochu se zase zpátky nabudit,“ říká Jindřich Šikola.

Muži vyrazili do Slovinska

Čeští biatlonisté budou mít podobný program podobný program. Dnes jeli do slovinské Pokljuky a tréninkovou zátěž budou mít asi rozdílnou. Michal Šlesingr a Ondřej Moravec, které zatím v sezoně netrápilo zdraví, se budou připravovat v podstatě jako obvykle. Jaroslav Soukup, který se vrátil po pauze zaviněné zraněním, má trochu jiný program. „Odpočinout si. A ještě samozřejmě potrénovat. Ale nejdřív bude potřeba po závodech odpočinek.“

Závody v Anterselvě ho stály hodně sil. A podobně je na tom Zdeněk Vítek, který si prošel nemocí, ale ten už nabídl realističtější tréninkový plán. „Já musím potrénovat. Asi do toho nemůžu jít úplně natvrdo, protože jestli se mám účastnit mistrovství světa, tak je to za chvíli, a kdybych do toho šel moc naplno, tak se člověk může ‚utáhnout.‘ Bude to takový středně těžký trénink."

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme