Česká biatlonová štafeta doběhla v Anterselvě na 6. místě

Čeští biatlonisté obsadili ve štafetovém závodě v Anterselvě 6. místo. O vítězství Norska rozhodl na posledním úseku Svendsen, druhé skončilo Německo a na třetí příčce dokončila závod Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Soukup při střelbe v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Do štafet nastoupily některé týmy oslabené o největší hvězdy, které se rozhodly pro odpočinek. Rusku tak chyběl druhý muž Světového poháru Šipulin, za Francii nenastoupil vedoucí závodník průběžného pořadí seriálu Martin Fourcade.

Českou štafetu rozběhl Michal Krčmář, ale na první střelbě musel dvakrát dobíjet a nabral skoro půlminutovou ztrátu na nejrychlejší ruskou štafetu. Druhou střelbu už zvládl Krčmář bez chyby a posunul se na osmé místo.

Do čela závodu se před první předávkou dostaly štafety Německa a Francie, Garaničev z Ruska na druhé střelecké položce trochu ztratil. Michal Šlesingr převzal štafetu na 6. místě se ztrátou 45 vteřin na první místo.

Na první střelbě zastřílel Šlesingr bez chyby, ale trochu se zdržel před poslední ránou. Při manipulaci se zbraní si vyhodil ze zásobníku jeden náboj a musel poslední ránu dobíjet. Přesto odjížděl ze střelnice na 5. místě se ztrátou 45 vteřin.

Ve stoje už to vypadalo, že zastřílí Michal Šlesingr čistě, ale na poslední ráně musel dvakrát dobíjet. Na trať se vydal jako šestý se ztrátou 50 vteřin. Ukázal však parádní běžecký výkon, předával na čtvrtém místě se ztrátou necelé vteřiny na třetí Rusko.

Michal Krčmář na prvním úseku předává štafetu Michalu Šlesingrovi při závodu v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Jaroslav Soukup předvedl při střelbě vleže bezchybnou a rychlou palbu a osamostatnil se na třetím místě, před čtvrtým Rakouskem měl náskok čtyři vteřiny. Ve stoje se však Soukupovi nedařilo, musel dvakrát dobíjet a propadl se na 6. místo. Na první Německo nabral ztrátu 46 vteřin, na třetí Rakousko 16 vteřin.

Do posledního úseku vybíhal Ondřej Moravec se čtrnáctivteřinovou ztrátou na 3. příčku. Při první střelbě musel Moravec jednou dobíjet a na bezchybného Volkova z Ruska, který vybíhal ze střelnice na třetí příčce, ztrácel 25 vteřin.

I při poslední střelbě musel Ondřej Moravec jednou dobíjet, na trať odjížděl na 6. místě s mankem 20 vteřin na pátého Rakušana Edera. Takovou ztrátu už v závěru nedokázal Moravec stáhnout a do cíle doběhl šestý.

O triumfu Norska rozhodl na posledním úseku Svendsen, který byl úspěšnější v souboji s německým biatlonistou Schemppem. Třetí místo vybojoval Francouz Beatrix, který byl v posledním okruhu rychlejší než finišmani Rakouska a Ruska.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Björndalen, T. Bö, J. Bö, Svendsen) 1:15:36,7 (0 trest. okruhů+5 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Böhm, Peiffer, Schempp) -16,4 (0+7), 3. Francie (S. Fourcade, Maillet, Desthieux, Beatrix) -42,0 (0+5), 4. Rakousko -49,8 (0+7), 5. Rusko -58,5 (0+6), 6. ČR (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -1:13,1 (0+8).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme