Česká výprava na MS v klasickém lyžování je kompletní, do Itálie vyrážejí skokani

V italském městečku Val di Fiemme se od 20. února do 3. března koná mistrovství světa v klasickém lyžování. V dějišti už jsou čeští běžci, sdruženáři na cestě, skokani dnes uzavřeli nominaci a chystají se na odjezd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skoky na lyžích jsou na meteorologii velmi závislé. | Foto: jakub-janda.com

Trenér skokanů David Jiroutek vybral pro začátek pětici: Jan Matura, Lukáš Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek. Do pátečního závodu na středním můstku ale půjdou jen čtyři muži, rozhodne se podle aktuální formy na místě.

Na velkém můstku by měl dostat příležitost místo nejslabšího z prvně jmenovaných Antonín Hájek, který se bude prát o místo ve čtyřčlenné nominaci pro závod.

Trenér žen Jaroslav Šimek doporučil dvě ženy, Michaelu Doleželovou a Vladěnu Pustkovou. Italské zákony bohužel nepouštějí na start závodnice pod patnáct let, čímž vypadla Zdeňka Pešatová.

Skokanky zahajují program už ve čtvrtek kvalifikací, v pátek mají závod na středním můstku. Na tom samém čeká v neděli také týmová soutěž (2 muži + 2 ženy) o medaile.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme