České biatlonistky nezvládly střelbu, stíhačku v Pokljuce vyhrála Domračevová

České biatlonistky nezvládly ve stíhacím závodě Světového poháru ve slovinské Pokljuce střelbu a pouze Soukalová, která startovala z 1. místa, se vešla do první dvacítky. Z vítězství se radovala Běloruska Domračevová před Mäkäräinenovou z Finska.

Gabriela Soukalová startovala s číslem 1, ale hned na první střlecké položce její šance skončily | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Na první střeleckou položku doběhla Gabriela Soukalová se stále stejným náskokem, jaký měla na začátku, ale hned první dvě střely terč nezasáhly, navíc čtvrtá rána také nemířila do černého.

Podobně dopadla i Veronika Vítková, která zamířila mimo dvakrát. Naopak čistá položka se podařila Evě Puskarčíkové.

Ani druhá střelba nebyla pro české biatlonistky úspěšná. Soukalová minula jednou a Vítková dokonce třikrát. Tím prakticky nejlepší české závodnice ztratily šance na dobré umístění.

Až na třetí střelbě dokázala Gabriela Soukalová trefit všech pět terčů a před poslední částí se vrátila do první dvacítky. Její ztráta na nejlepší však byla téměř dvě minuty. Poslední střelba se však české běžkyni opět nepovedla, když minula poslední ránu.

Z vítězství se po sólovém závodě radovala Běloruska Domračevová, která sice vybíhala na trať z více jak půlminutovou ztrátou, ale už v polovině závodu byla suverénně první a i s jednou chybou na poslední střelbě bez problémů vyhrála.

Velkou stíhací jízdu předvedla i vedoucí žena Světového poháru Finka Mäkäräinenová, která startovala společně s Vítkovou, ale v cíli byla na druhém místě pouze deset vteřin za vítěznou Domračevovou.

Třetí příčku vybojovala v závěrečném finiši ukrajinská biatlonistka Semerenková o 0,4 vteřiny před Italkou Wiererovou.

Zklamaná Veronika Vítková v cíli stíhacího závodu Světového poháru v Pokljuce | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Domračevová (Běl.) 29:55,9 (1 trest. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -10,0 (1), 3. Valj Semerenková (Ukr.) -36,8 (1), 4. Wiererová (It.) -37,2 (2), 5. Dahlmeierová (Něm.) -1:12,1 (1), 6. Skardinová (Běl.) -1:15,7 (0), 7. Crawfordová (Kan.) -1:20,7 (2), 8. Oberhoferová (It.) -1:26,2 (3), 9. Virolajnenová (Rus.) -1:45,2 (1), 10. Gontierová (It.) -1:53,1 (3), ...20. Soukalová -2:39,6 (5), 24. Vítková -2:52,9 (6), 29. Puskarčíková -3:17,7 (3), 39. Landová -3:49,7 (3), 47. Tomešová (všechny ČR) -4:38,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 362 b., 2. Domračevová 303, 3. Valj Semerenková 288, 4. Wiererová 242, 5. Oberhoferová 234, 6. Podčufarovová (Rus.) 230, ...10. Vítková 200, 14. Soukalová 146, 32. Puskarčíková 68, 34. Landová 64.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít