České biatlonistky skončily v Hochfilzenu ve štafetě SP na 10. pozici

Přesně v polovině závodu byly v čele štafety Světového poháru v rakouském Hochfilzenu české biatlonistky, nakonec ale dojely na 10. místě. Na vítězné Norky ztratily v cíli více než 3 a půl minuty. Druhé skončily Ukrajinky a třetí Rusky.

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo | Zdroj: ČTK

Česko mělo na prvních dvou úsecích své nejlepší biatlonistky. A na průběžném umístění se to výrazně promítlo. Veronika Vítková zastřílela naprosto čistě a držela se v čelní skupině. Po šesti kilometrech pak předala Gabriele Soukalové.

Nejlepší Češka v hodnocení Světového poháru svoji formu z úvodu sezóny potvrdila. I přes to, že musela dvakrát při střelbě vestoje dobíjet, předávala zásluhou výborného běhu Jitce Landové na prvním místě.

Jenže nezkušená mladá závodnice začala rychle na nejlepší ztrácet, po druhé střelbě dokonce musela na jeden trestný okruh a Češky přišly o naději na dobrý výsledek. Veronika Zvařičová nakonec dovezla štafetu do cíle na 10. místě.

Úspěšný norský den potvrdily v Hochfilzenu po triumfu mužů i ženy, které porazily druhé Ukrajinky o půl a třetí Rusky o tři čtvrtě minuty.

Biatlonový Světový pohár – Hochfilzen (Rakousko):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Norsko (Hornová, Solemdalová, Fenneová, Bergerová) 1:09:59,5 (0+5), 2. Ukrajina (Vita Semerenková, Valj Semerenková, Džimová, Pidrušná) -30,4 (0+4), 3. Rusko (Glazyrinová, Zajcevová, Šumilovová, Viluchinová) -45,4 (0+4), 4. Německo -54,1 (1+7), 5. Francie -1:17,5 (0+8), 6. Polsko -2:20,1 (1+7), ...10. Česko (Vítková, Soukalová, Landová, Zvařičová) -3:36,2 (1+9)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít