České biatlonistky zazářily ve štafetě SP, v Ruhpoldingu skončily třetí

Český biatlon dosáhl na další skvěly výsledek. Ve štafetě Světového poháru v německém Ruhpoldingu obsadilo kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Kristýna Černá a Veronika Zvařičová třetí místo. Zvítězily Rusky před Norkami.

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo

Veronika Vítková (v červeném) obsadila ve stíhačce jednadvacáté místo | Zdroj: ČTK

České biatlonistky dokončily závod s nulou na střelnici, i když musely sedmkrát dobíjet. Výborně rozjela štafetu Veronika Vítková, která předávala těsně za vedoucími Finkami na třetím místě.

Gabriela Soukalová, která vynechala kvůli doléčování nemoci minulý díl Světového poháru, pak potvrdila svoji vynikající formu v této sezóně a posunula Češky na druhou pozici. Kristýnu Černou přitom vyslala na trať prakticky totožně s prvními Němkami.

Na třetím úseku teprve devatenáctiletá česká reprezentantka postavení v nejlepší trojici neudržela, na šestém místě byl ale její odstup od třetích Italek přijatelných 30 sekund. Do čela závodu se dostaly Norky, které nakonec s velkým náskokem vyhrály.

00:00 / 00:00

O úspěchu české štafety biatlonistek v Ruhpoldingu mluvila Zuzana Burešová na Radiožurnálu s reprezentačním trenérem biatlonistek Jindřichem Šikolou

Pro druhé místo si dojely bezpečně Rusky, soupeřilo se tak jen o poslední místo na stupních vítězů. Po závěrečné střelbě byla Veronika Zvařičová pátá, v běhu ale dokázala předjet Italku Runggaldierovou i Němku Henkelovou a česká štafeta tak mohla slavit v cíli třetí příčku.

Obrovským překvapením byl výsledek i pro trenéra ženské části reprezentace Jindřicha Šikolu. „Asi to málokdo čekal, pro mě je to asi největší šok za celou dobu. Mám z toho ohromnou radost. Myslím, že dnes si to děvčata hrozně zasloužila,“ prohlásil.

Šikola musí sníst čepici

I když Šikola má teď jeden velký ‘problém‘. „Před závodem jsme se vsadili, že pokud budou do třetího místa, tak sním čepici. Takže předpokládám, že z toho bude ohromný malér, vůbec nevím, jak se k tomu postavit,“ prozradil se smíchem.

Výrazným plusem pro štafetu byl návrat Soukalové. „Myslím, že to na výkonu družstva bylo znát, ale v tuhle chvíli bych nerozděloval na lepší a horší. Prostě je to výkon celého družstva a ten byl parádní,“ konstatoval Šikola.

Podle reprezentačního trenéra je navíc úspěch v Ruhpoldingu důležitý i kvůli blížícímu se mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. „Tenhle výsledek nám pomůže psychicky. A psychika je základ biatlonu. Myslím, že nás to může zase povznést o kousek dál,“ věří Jindřich Šikola.