České skokany čeká kvalifikace na druhý závod Turné, v Ga-Pa si věří více než v Oberstdorfu

V německém Garmisch-Partenkirchenu čeká skokany na lyžích tradiční silvestrovská kvalifikace o novoroční závod Turné čtyř můstků. Na startovní listině je 70 jmen sportovců, včetně českých skokanů. A ti se musí snažit více než v Oberstdorfu, kde jim vstup do prestižního závodu nevyšel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka neměl při závodě v Innsbrucku štěstí na vítr | Zdroj: Reuters

V Oberstdorfu na můstku Schattenbergschanze HS137 Jan Matura nepostoupil z kvalifikace a Lukáš Hlava do druhého kola.

Roman Koudelka, který chtěl atakovat nejlepší desítku, se dělil o 24. místo. Chybu našel v nízké nájezdové rychlosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští skokané na lyžích se v Garmisch-Partenkirchenu představí v kvalifikaci na druhý závod Turné čtyř můstků

„Nepodařilo se mi srovnat se trochu s nájezdem a z toho pak plynuly všechny chyby,“ postěžoval si na svůj výsledek v Oberstdorfu Roman Koudelka.

„Ale věřím tomu, že Ga-Pa bude něco jiného. Důležité je, že je postup do druhého kola a že nezmizely šance na celkové umístění kolem 10. místa,“ věří.

Také Jakub Janda se v Oberstdorfu trápil. A to jak s přesností odrazu, tak s telemarkem. Po 22. místě řekl, že potřeba překopat techniku.

„No úplně všechno, kompletně celou techniku. Bavili jsme se s Koudelkou, že přijedeme do Oberstdorfu a jsme jak v jiném světě. Prostě nám to tam ty první závody nejde. I když si vezmu roky zpátky, kdy jsem měl dobré sezony, Oberstdorf mi nikdy nevyšel podle představ,“ přiznává Jakub Janda.

Dnes po 14. hodině se v kvalifikaci kromě něj představí na Große Olympiaschanze HS140 také Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jan Matura.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme