České skokany trénuje 'Čáryfuk'. Schallert zvolil na Turné zvláštní image

Zapadlé oči vykukující zpod rozházeného obočí, zachmuřený pohled, bradka až pod krk. Tento popis se ale náramně hodí také na trenéra české reprezentace skokanů na lyžích Richarda Schallerta, který své svěřence aktuálně připravuje na druhý závod Turné čtyř můstků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Schallert nosí na Turné 4 můstků až pohádkovou ozdobu | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Říkám mu ‚Čáryfuk‘. To asi každý ví, teda Richie asi ne, protože je těžké mu to přeložit. Když si píšeme s ‚Plechym‘(osobním trenérem Plecháčem, pozn. red.) nebo s přítelkyní, vždycky napíšu, v jakém je Čáryfuk rozpoložení,“ směje se Roman Koudelka tomu, jak přezdívá reprezentačnímu kouči.

Richard Schallert skutečně zjevem - hlavně dlouhou bradkou -připomíná pohádkového čaroděje nerozlučně spjatého s žabákem Tačudem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na poněkud nezvyklou vizáž trenéra českých skokanů Richarda Schallerta se zaměřil reportér ČRo Tomáš Kohout

Další skokan Antonín Hájek zahlédl přirovnání k jiné bytosti. „Na internetu, kde jsou různé vtípky, byla fotka, jak ‚Koudy‘ vyhrál, kde bylo napsáno, že by vyhrál každý, když ho trénuje Gandalf,“ zmínil čaroděje z Pána prstenů.

Zatímco jeden rakouský novinář na Turné 4 můstků tvrdil, že trenéra Schallerta zmínka o Gandalfovi pořádně nadzvedla, Roman Koudelka říká, že do sebe v podobném duchu klidně rýpnou.„V tomhle jsem si s ním padnul do oka. Dokážeme si udělat srandu sami ze sebe a nikdo to neřeší.“

„Asi jsme si všichni zvykli. Když jíme polévku, pozoruji ho, jestli si to tam nenamočí, ale už to má pod palcem, takže to zvládá,“ přisadil si v letošní sezoně nejúspěšnější český skokan.

Chyběla mi nervozita, svěřil se Koudelka. Mezi závody se nestihne nudit

Číst článek

Ani Koudelka ale neví, proč trenér zvolil takovou netypickou image. „Když byl v Rusku, dostal motorku, Harleye. Takže od té doby to možná dohání vzhledem, aby byl velký motorkář, když už na to nemá postavu.“ Trenér si totiž stále udržuje postavu skokana a do mohutnosti členů gangu Hells Angels mu hodně chybí.

Samotnému trenérovi ale na jeho na první pohled pečlivě udržované vizáži nezáleží. „Proč ne. Vždycky mám nějaké vousy. Berte to tak, jak to právě teď je. Když se mi to nebude líbit, zítra ráno přijdu a už to bude pryč,“ říká Schallert.

„Ale nerad bych se pouštěl do nějakých sázek ve stylu, že jestli Roman něco vyhraje, tak se oholím, to ne. Ale spíš opačně, když Roman zvítězí, nebudu se dalších pět let holit,“ směje se trenér. Nejlepší časy českého skoku na lyžích se tedy v budoucnu poznají tak, že Richard Schallert bude připomínat členy kapely ZZ Top.

Richard Schallert a Roman Koudelka na Turné 4 můstků | Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme