České taneční páry budou bojovat o místo na MS v krasobruslení

Českou republiku reprezentují na krasobruslařském mistrovství Evropy dva taneční páry, které toho mají mnoho společného. Oba tvoří Češka a cizinec, oba nemají příliš společných zkušeností. A co je důležitější, oba mají v těchto chvílích stejný cíl - postoupit na březnové mistrovství světa ve francouzském Nice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený taneční pár Lucie Myslivečková, Neil Brown po kvalifikaci na ME | Foto: Michal Jurman

Svízel vězí v tom, že místo zbude pravděpodobně pouze na jeden z těchto dvou párů. Večerní finále v podobě volných tanců tak má jak pro Lucii Myslivečkovou s Neilem Brownem, tak i pro Gabrielu Kubovou s Dmitrijem Kiseljovem náboj navíc.

"V tomto ohledu je to prestižní, důležité, ale Lucce s Neilem přeju hodně štěstí, ať se jim to povede. Kdo bude lepší, vyhraje," říká k nadcházejícímu souboji o účast na mistrovství světa Gabriela Kubová.

Ta se svým ruským partnerem Dmitrijem Kiseljovem zatím ztrácí na česko-francouzské kolegy Myslivečkovou s Brownem po polovině soutěže jeden a půl bodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

České taneční páry pojedou také o místo na světovém šampionátu v Nice

"Lucku znám dlouho ještě z juniorských závodů, je to zkušená krasobruslařka, silná konkurence," skládá hold Kiseljov především Lucii Myslivečkové.

Myslivečková měla minulý rok nečekanou pauzu v kariéře, když ji opustil taneční partner Matěj Novák. Účast na mistrovství Evropy je už i tak sama o sobě pro břeclavskou krasobruslařku splněným snem.

"Mám ráda závody i adrenalin, obzvlášť po té přestávce. To mi teprve došlo, jak moc mi to chybí. Už po dvou měsících jsem si říkala, co budu dělat, kdy budou nějaké závody," směje se Myslivečková.

Tanec si chtějí užít, boj o MS neřeší

Závodů si večer užije Myslivečková se vším všudy. Třeba i její zkušenosti rozhodnou v boji proti Kubové s Kiseljovem, kteří si na rozdíl od ní užívají premiéry na seniorském šampionátu. Zbraně ale rozhodně neskládají.

"Náš program je ze zfilmovaného muzikálu Nine, je to filmový tanec. Oba se na to těšíme, je to z těch dvou jízd ta naše oblíbenější. Určitě si to užijeme a budeme se snažit, aby si to užili i diváci," říká Gabriela Kubová.

To mají společné obě české dvojice. Užít si závod je pro ně prioritou číslo jedna. Jak dopadne boj o březnový pobyt na francouzské riviéře, nechávají osudu.

„Jsme na mistrovství Evropy po pouhých dvou měsících společného tréninku, to je to co je pro mě důležité. Jak dopadne boj o mistrovství světa je mi jedno, prostě se na volné tance těším," říká Neil Brown, kterému by jako Francouzi, i když s britskými kořeny, případná účast na šampionátu v Nice určitě nevadila.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme