Českou štafetu běžců na lyžích momentálně 'ničí' zdravotní problémy

Čeští běžci na lyžích obvykle mívali před štafetovými závody dobrou náladu. Startovali do nich optimisticky naladění, smutno jim bývalo až v cíli a to ještě občas. Teď před Zlatou lyží v Novém Městě na Moravě je ale situace jiná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Porovnejme to s olympiádou ve Vancouveru. Ve složení Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal si tam čeští reprezentanti dojeli pro bronz. Také to nebyla situace na předzávodní juchání, to nastalo až za cílem.

Ale dnes je všechno jinak. Tři z této sestavy pojedou, ale v úplně jiných rolích. „Měl by rozjíždět Jirka Magál, druhý pojede Martin Jakš, Lukáš by měl jet na třetím úseku a finišovat bude Ondra Horyna,“ vyjmenoval reprezentační trenér Miroslav Petrásek.

Chybí tedy Martin Koukal, který se snaží stát se dálkovým běžcem. A jinak je pořadí pěkně proházené. Hlavně proto, aby Lukáš Bauer vůbec mohl kvůli zánětu paty startovat. Na klasiku by to už nešlo, tak zkusí skejt.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou štafetu běžců na lyžích momentálně 'ničí' zdravotní problémy

Kdyby se něco podobného přihodilo někomu, kdo není běžcem na lyžích, týmový lékař Martin Koldovský by ho klidně poslal do práce.

„On by doma být nemusel, ale asi bych mu nařídil, ať nosí čtrnáct dní pantofle,“ radí lékař. Lukáši Bauerovi také start podmínečně dovolil.

„Štafeta zatím ano, ale posuzovat takovýto problém, který je vyloženě lokální, těsně po závodě, kdy tam dochází k velkému dráždění toho místa, tak je docela těžké. Takže štafetu pojede, ale v případě, že se ta pata ještě zhorší, tak budeme reálně uvažovat, že místo něj bude muset nastoupit náhradník,“ varuje doktor Koldovský.

Náhradníka může tým zapsat ještě dvě hodiny před startem. A také je štěstí, že se štafeta jede na 4x10 kilometrů a ne víc. Martin Jakš se ještě nedostal do formy po prodělaných virózách. Jedna ho trápila hned po Tour de Ski.

„Pak jsme odjeli do ‘vejšky‘, čtyři dny jsem trénoval, a přišel znovu nějaký krk. Prostě bylo to nějaké rozkouskované. A když jsme si tady myslel minulý týden na mistrovství republiky, že je to docela slušné, první tři kola při závodě se to taky zdálo v pohodě, tak najednou jsem odešel. Nevím proč,“ popisoval Martin Jakš.

Tým tak bude hodně spoléhat asi na Jiřího Magála, který i svou bojovností přispěl k bronzu ve Vancouveru. Štafety mužů vyjedou na trať ve 14 hodin, ženy budou závodit od čtvrt na dvanáct.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme