Český biatlonový tým veze z Östersundu zásluhou Soukalové žlutý dres

Krásné a solidní umístění vybojovali dnes čeští biatlonisté ve stíhacích závodech Světového poháru. Opět se nejvíce dařilo Gabriele Soukalové, byť si pohoršila, neudržela nejlepší startovní pozici a skončila na pátém místě. Vidět byla i Veronika Vítková, která skončila osmá, zatímco Ondřej Moravec zachránil víkend bezchybnou střelbou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z českého biatlonového týmu se nejvíce dařilo Gabriele Soukalové

Z českého biatlonového týmu se nejvíce dařilo Gabriele Soukalové | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„S dnešním pátým místem jsem moc spokojená. Věděla jsem, že to bude těžké, protože jsem vyjížděla první a musela jsem určovat tempo. Říkala jsem si, že když to bude do desítky, tak to bude další skvělý výsledek, takže je páté místo dobré,“ říkala po závodech ve Švédsku Gabriela Soukalová, která se i přes páté místo udržela v čele Světového poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté stíhacími závody uzavřeli první víkend letošního Světového poháru

Na slušný výsledek přitom dosáhla ve stíhačce i Veronika Vítková, která si ze čtrnácté pozice polepšila na osmou.

Ještě větší skok však udělal biatlonista Ondřej Moravec, jenž ve stíhacím závodě mužů startoval jako 40. a cílem projel na 19. příčce.

„Dnešní závod byl docela těžký, protože jsem se necítil moc dobře. Se střelbou jsem ale spokojen, jedna chyba je slušná. Vzhledem k odstupům před závodem jsem věděl, že je umístění v elitní desítce nereálné, takže jsem se závodem spokojen,“ prohlásil v neděli nejlepší z českých mužů Ondřej Moravec.

Zmíněná spokojenost by se měla přetavit ve zvýšené sebevědomí, a to by se mohlo projevit ve výsledcích hned o příštím víkendu, na další štaci Světového poháru. Tou bude rakouský Hochfilzen, kam se po úspěšném startu do sezony s radostí vydá i Gabriela Soukalová.

„Těším se tam moc. Těším se také na to, že tam bude více slunečno. Navíc je to jedna z mých oblíbených destinací a myslím, že to tak mají i ostatní holky, i když za ně tedy nechci mluvit,“ dodává vedoucí žena Světového poháru biatlonistek.

Tomáš Kohout, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme