Český krasobruslař Hotárek vidí i svou další budoucnost v Itálii
Krasobruslařský evropský šampionát v Sheffieldu nabízí v těchto dnech hodně příkladů existence mezinárodních párů, které spojily síly za účelem konkurovat zbytku světa. Jenom v české reprezentaci jsou takové tři.
Cizincem je v nich vždy mužská část páru a jde o dva Francouze a jednoho Rusa. Najít příklad na opačné straně barikády, tedy Čecha, který by reprezentoval cizí stát, dá víc práce. Přesto existuje. Je jím už téměř Ital Ondřej Hotárek.
Brněnský rodák začínal s krasobruslením v mužské kategorii, a to například s Tomášem Vernerem, který jej ale na domácích šampionátech pravidelně porážel. Spojení s kategorií sportovních dvojic, potažmo s Itálií, pak přišlo v kariéře českého bruslaře tak říkajíc za pět dvanáct.
„Zavolal mi z Německa Karel Fajfr, že tam má na soustředění nějaké Italy, a jestli nechci zkusit páry s jednou holkou z Itálie. Já jsem řekl: tak poslední zkouška, protože jinak jsem myslel, že už bych s tím sekl,“ vysvětluje Hotárek.
A svůj příběh potom doplnil. „Začal jsme jezdit s Laurou Magitteri, ale pak už to nikam dál nešlo. Tak jsme se ji rozhodl vyměnit a zkusil jsem oslovit Stefani. A nakonec to funguje lépe, než jsme na začátku předpokládali.“
Úspěchy sportovní dvojice Hotárek- Bertonová na sebe totiž nenechaly dlouho čekat. Loni oba jako první Italové v historii stanuli na stupních vítězů závodu Grand Prix. Na evropský šampionát tak odjížděli už se snahou zkusit zabojovat třeba i o medaile.
Zvláště poté, co ze soutěže odstoupili němečtí favorité Savchenková se Szolkowym. To se nakonec nepovedlo a italský pár skončil za ruským triumvirátem na čtvrtém místě.
Hotárek: ‘Svět‘ bude mnohem těžší
„‘Svět‘ bude mnohem těžší, ale oproti loňskému roku bychom se chtěli dostat do první osmičky. Lámou se tam vždycky dvě rozjížďky. Všechno to funguje na to, abychom pak třeba na olympiádě v Soči měli šanci být někde kolem ‘pětky‘. Aby se prostě s námi počítalo do bojů o medaile, nebo tak,“ plánuje si Hotárek.
Ten má v otázce své budoucnosti jasno nejen ve sportovní kariéře. Osud by rád už natrvalo spojil s italským Milánem.
„Všechno důležité, čeho jsem dosáhl, bylo, když jsem jezdil za Itálii. Takže je to těžké. Kdybych to tak řekl, bruslařské srdce je spíš spojené s Itálií. Zatím to všechno vypadá tak, že zůstanu v Itálii. Protože začínám trochu pomáhat s trénováním a už jsem se tam docela usadil,“ říká Hotárek.
Český krasobruslař tak začíná už pomalu myslet na dny, které nastanou po ukončení sportovní kariéry. Mimochodem Hotárek oslavil ve středu osmadvacáté narozeniny, a jak to tak mívá každý rok, znovu v dějišti mistrovství Evropy.
„Oslava žádná nebyla. Musím se přiznat, že jsem na to skoro zapomněl. Až když mi na tréninku zahráli písničku Happy birthday, tak jsem si vzpomněl, že mám vlastně narozeniny. A ono je to takové zvláštní, oslavím to až doma. Z mistrovství Evropy pojedu na chvilku do Brna, takže oslava bude až s kamarády, až přijedu domu,“ prozrazuje na sebe Hotárek, že i po šesti letech v Itálii, když se řekne doma, myslí se tím stále rodné Brno.