Český sdruženář Miroslav Dvořák si ve Finsku dojel pro 6. místo ve SP

Pro své životní maximum ve Světovém poháru v severské kombinaci si v sobotu dojel ve finské Ruce Miroslav Dvořák. Útočil dokonce na stupně vítězů, ale od bronzové pozice ho nakonec dělily necelé tři vteřiny a ve vyrovnaném finiši skončil šestý.

sdruženář Miroslav Dvořák

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Dvořákovi vyšel vstup do sezóny výborně. Po12. a8. místě z Lillehammeru dojel v Ruce šestý. Jednomu z nejlepších běžců mezi sdruženáři se povedla skokanská část, po které byl na osmém místě.

Pětadvacetiletý český reprezentant se v závěru pohyboval i na druhém místě, když vedl velkou skupinu závodníků, kteří stíhali vedoucího Francouze Lamy Chappuiho.

V závěrečném stoupání Miroslav Dvořák ale podklouzl a závodníci z čela skupiny mu poodjeli na tolik, že v závěru bojoval o příčky mimo stupně vítězů. I tak byl ale český sdruženář po právu spokojený.

Vítězství v závodě s přehledem uhájil Lamy Chappuis před Norem Krogem, a dalším Francouzem Lacroixem. Z dalších Čechů dojel 31. Vodseďálek, 34. Slavík a 37. Churavý.

SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):
1. Lamy Chappuis (Fr.) 26:49,5 min., 2. Krog (Nor.) -13,0, 3. Lacroix (Fr.) -13,2, 4. Frenzel (Něm.) -13,7, 5. Stecher (Rak.) -14,9, 6. Dvořák (ČR) -15,9, 7. Schmid (Nor.) -16,3, 8. Gruber (Rak.) -16,7, 9. A. Watabe (Jap.) -16,9, 10. Jelenko (Slovin.) -17,4, ...31. Vodseďálek -3:49,7, 34. Slavík -3:54,9, 37. Churavý (všichni ČR) -4:30,2
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 17 závodů): 1. Lamy Chappuis 230 b., 2. Moan 213, 3. Klemetsen (oba Nor.) 141, 4. Gruber 132, 5. Lacroix 129, 6. Krog 119, ...8. Dvořák 94, 41. Churavý 6

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít