Českým biatlonistkám unikly stupně vítězů. Vítková ve sprintu čtvrtá, Soukalová pátá

České biatlonistky pokračují ve výborných výkonech i v Pokljuce, což potvrdily dvěma umístěními v elitní pětce v dnešním sprintu. Veronika Vítková poprvé v sezoně zaznamenala závod bez minely a tento výkon jí přinesl čtvrté místo. Neztratila se ani Gabriela Soukalová, která chybovala jednou a obsadila pátou pozici. Mezi dvacet nejlepších se vešly i Eva Puskarčíková s Lucií Charvátovou. Z vítězství se radovala Francouzka Marie Dorinová Habertová před druhou Němkou Laurou Dahlmeierovou.

Veronika Vítková se v dnešním sprintu vyvarovala chyb na střelnici a dojela si pro nejlepší výsledek sezony | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Když dojela Gabriela Soukalová do cíle, patřila jí sice první pozice, ale vzhledem k mezičasům závodnic s vyššími čísly bylo jasné, že další vítězství do své sbírky nepřidá. Průběžně vedoucí žena pořadí Světového poháru doplatila především na jednu nepřesnost z úvodní střelecké položky. Navzdory pátému místu však udržela žlutý trikot pro vedoucí závodnici.

O něco lepší vyhlídky měla Veronika Vítková, která využila ideálních klimatických podmínek a na střelnici ani jednou nechybovala. O stupně vítězů ji nakonec připravil o něco pomalejší běh, když na třetí Němku Hildebrandovou ztratila necelé čtyři sekundy.

Výborně si vedla také Eva Puskarčíková, jež dosáhla na svůj nejlepší výsledek poté, co obsadila 12. místo. Elitní desítku dlouho atakovala i Lucie Charvátová, která se ale nevyvarovala chyby při snaze trefit poslední terč a nakonec si dojela pro 17. pozici.

V zítřejším stíhacím závodě pak nebude chybět ani další česká zástupkyně Jitka Landová, která dnes rovněž díky 28. místu dosáhla na body.

Holky dnes zatím parádně. Jen škoda ošklivého pádu Evky v posledním kole!!!

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 18. prosinec 2015

Závod SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Dorinová Habertová (Fr.) 20:17,8 min. (0 tr. okruhů), 2. Dahlmeierová -1,1 (0), 3. Hildebrandová (obě Něm.) -13,0 (0), 4. Vítková -16,4 (0), 5. Soukalová (obě ČR) -25,2 (1), 6. Dunkleeová (USA) -30,6 (1), 7. Hammerschmidtová (Něm.) -40,5 (1), 8. Guziková (Pol.) -41,2 (1), 9. Preussová (Něm.) -41,9 (1), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -44,3 (2), ...12. Puskarčíková -50,8 (0), 17. Charvátová -1:04,7 (2), 28. Landová (všechny ČR) -1:18,3 (1).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. Soukalová 262, 2. Dorinová Habertová 255, 3. Hildebrandová 254, 4. Wiererová (It.) 219, 5. Preussová 185, 6. Pidhrušná (Ukr.) 177, ...10. Vítková 160, 26. Charvátová 83, 30. Puskarčíková 66, 61. Landová 22.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít