Českým biatlonistům připravuje běžky muž, který si troufne i na ultramaraton

Běh na lyžích + střelba = biatlon. To jsou vcelku jasné počty určující charakter tohoto sportu. Vzniká v něm spousta variant, které výrazně ovlivňují výsledek. Servisní tým je od toho, aby co nejlépe připravil lyže. A velí mu člověk, do kterého by to v civilu ostatní asi neřekli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v biatlonu, 8. února, Nové Město na Moravě, oficiální trénink mužů. Na snímku je Zdeněk Vítek. | Zdroj: ČTK

Vlasatý Němec s fousy pod spodním rtem a zarostlými tvářemi. Zpod pravého rukávu bundy mu vykukuje tetování a při práci poslouchá metal. Danielo Müller ho ani přes prosby nepustil, že prý až se vypořádá s novinářskou návštěvou. Místo toho při sundávání starého základního vosku ze skluznic vysvětloval:

„Je to těžká práce, přišel jsem v roce 2010. A ty první týdny nebyly moc snadné. Kolegové zírali, protože to byla absolutní práce. Dvanáct hodin, každý den. Je to můj styl. Děláme toho více, máme víc variant, takže i víc možností jak uspět.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Se servismanem české biatlonové reprezentace mluvil Tomáš Kohout

Nejen celé té alchymii je dobré rozumět, ale i mezi sebou, kvůli běžné komunikaci. Drobná bariéra byla spíše v mentalitě. Byť Danielo Müller pochází ze Žitavy, tedy z Východního Německa, a do Čech to má velmi blízko, celý systém spolupráce si sedal déle. Hlavní bylo, že si s trenéry jasně rozdělili role.

„To je velmi důležité. Nemluvím do tréninkového systému, i když bych mohl, sám jsem závodil. Ale je to otázka respektu. Jak já nekomentuju trénink, tak Ondřej Rybář nemá šanci v téhle buňce. Tady jsem šéfem já.“

Servisman odpočívá na ultramaratonech

A tak to jde v zimě den za dnem, prakticky beze změny. A jestli byste hledali tohoto čtyřicátníka po sezoně odpočívat gauči, tak tam bude maximálně někdo z jeho rodiny. Rád se projede na kole.

„Jezdím ultramaratony, 500 - 800 kilometrů nonstop. Loni jsem si zkusil závod z Trondheimu do Oslo. 600 kilometrů, 20 hodin, beze spánku. Ale v kategorii starých pánů. Takhle odpočívám,“ prohlásil Danielo Müller.

Rozhodně neodpovídá běžné představě svalovce, který jen zkouší běžky. Doma má dvě malé děti, ale také: „Mám malou restauraci. Potřebuji také jiné zájmy. Po půlroce jenom s biatlonem bych zblbnul,“ přiznává Danielo Müller. Muž, který chystá běžky českým biatlonistům.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme