Cesta Šárky Záhrobské vstoupá vzhůru, myslí si expertka Žehanová

Česká lyžařka Šárka Záhrobská se netají přáním po čtyřech letech znovu získat medaili na olympijských hrách. Od majitelky bronzu z olympiády ve Vancouveru by to nebylo nic smělého a odvážného, kdyby ovšem od té doby neprožila trápení výkonnostní i v soukromí, prodělala vážnou nemoc a změnila realizační tým i značku lyží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská skončila ve slalomu v Aspenu čtrnáctá

Šárka Záhrobská skončila ve slalomu v Aspenu čtrnáctá | Zdroj: Reuters

Nabízí se samozřejmě otázka, zda má cenu uvažovat o tom, že by se Záhrobská řadila mezi české olympioniky, od kterých lze v Soči čekat medaili. Ale když sečteme zdravotní stav Šárky Záhrobské, schopnosti její i jejího nového realizačního týmu a konkurenci, která teď je mezi světovými slalomářkami, dostaneme odpověď – má.

„Počkejme si samozřejmě do příští sezony, protože se nejdřív musí ukázat, zda Šárka bude schopná absolvovat plnou letní přípravu, podle toho se pak budou odvíjet její výsledky. Nicméně už letos dokázala, že její cesta znovu vstoupá vzhůru a nemá smysl být pesimistický,“ říká volná novinářka Barbora Žehanová, která českou lyžařku a její výsledky dlouhodobě sleduje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O formě a možnostech Šárky Záhrobské do budoucna mluvila ve vysílání novinářka Barbora Žehanová

Šárka Záhrobská kromě medaile ze Soči mluví také znovu o útoku na malý křišťálový glóbus a o tom, jak chce obnovit svou lyžařskou všestrannost a být konkurenceschopná i v dalších disciplínách. Jenže zároveň jí je 28 let a rok co rok přibývá mladých, dravých soupeřek. Ovšem třeba taková třicetiletá Slovinka Tina Mazeová prožívá právě teď veleúspěšnou sezonu.

„To ale srovnáváme dvě sjezdařky jiného ranku. Šárka nikdy nestála ve Světovém poháru na stupních vítězů v jiné disciplíně než ve slalomu, byť měla úžasné výsledky v obřím slalomu, superkombinaci i superG. Pokud mluví o všestrannosti, je to spíš tímto směrem, pokud by se někdy znovu přiblížila dřívějším výsledkům, bylo by to výborné.“

Sezona skončí alpským lyžařům tento týden finálovými závody ve švýcarském Lenzerheide. A finále bude zajímavé i z jiných důvodů, než že Šárka Záhrobská bude jediné české jméno na startovních listinách.

„Hodně zajímavé bude, jak si tam povede už zmíněná Tina Mazeová, protože Slovinka vede Světový pohár zatím s 2254 body, což je už nyní rekord, který ještě může posunout až do závratných výšin. Navíc může získat křišťálové glóby ve všech disciplínách, což by také byl výjimečný počin. V Lenzerheide se pojede o celkem pět glóbů, mezi muži o ten ve sjezdu a také o ten celkový, kde zatím vede obhájce trofeje Marcel Hirscher,“ uzavírá Barbora Žehanová.

Tereza Jelínková, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme