Čeští běžci chtějí ve štafetě napodobit úspěch z Vancouveru

Je tomu něco přes rok, kdy vybojovali čeští běžci na lyžích bronz na olympiádě. Povedlo se jim to ve štafetě a bylo to překvapení. Po několika sezónách nadějí od nich nikdo nic nečekal a ono jim to vyšlo. A letos jsou v naprosto stejné situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšní medailisté z olympiády ve Vancouveru (zleva): Lukáš Bauer, Martin Koukal, Martina Sáblíková, Jiří Magál a Martin Jakš. | Foto: Tomáš Adamec

Historie se prý neopakuje, ale co kdyby. V roce 1988 skončila štafeta českých běžců na lyžích třetí na olympiádě. A přesně rok poté na stejné příčce na mistrovství světa.

„Ta generace byla samozřejmě inspirací pro nás a doufám, že předvedeme vynikající výkon a zkusíme to napodobit.“

Říká reprezentační trenér Miroslav Petrásek. Na kouzlo přesně ročního repete se spoléhat nemůže, od Vancouveru je to dnes rok, týden a den. Ale to není ten nejzásadnější fakt. Potíž tkví v něčem jiném.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout s trenérem Petráskem o případném úspěchu na MS v Oslo

„Zatím dobře tajíme formu a doufám, že se projeví,“ smích trenérovi spíše ulevil od napětí. Přípravu svěřenců se snažil ovlivnit, jak jen mohl. Teď už jeho role spočívá podstatě jen v odevzdání čtyř jmen.

Ani vybírat mezi nimi nemohl. Silnější sestavu než tuto: Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal by dohromady asi nedal. A taktika je také daná předem.

„Základ bude, aby to Martin Jakš dobře rozběhl a Lukáš Bauer přijel s tou skupinou, která by mohla pomýšlet na boj o nějakou z medailí,“ vysvětluje Miroslav Petrásek.

A co by mohlo Čechům při jejich vlastním velmi dobrém výkonu pomoci? Výpadek někoho ze soupeřů. „Stačí, aby jeden zklamal a ty ostatní už to nedojedou. Štafety jsou velice zajímavý závod a já doufám, že naši závodníci jsou připraveni a že odjedou velice slušný závod,“ prohlásil trenér Miroslav Petrásek.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme