Finsko 3:0 Česko

Čeští biatlonisté by mohli na olympiádě pomoci štafetě lyžařů

Český biatlon zažívá nejlepší sezonu za poslední roky, jeho úspěchy korunoval Ondřej Moravec triumfem v závodě Světového poháru v Holmenkollenu. Naopak klasičtí lyžaři se z mistrovství světa vrátili kromě skokana Jana Matury s nepořízenou. Tento kontrast může podnítit zajímavou spolupráci, biatlonisté by mohli v případě potřeby pomoci lyžařské štafetě na olympiádě v Soči. Trenéři obou reprezentací nejsou proti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec | Zdroj: Reuters

Trenér českých běžců na lyžích Miroslav Petrásek pozval biatlonisty na mistrovství republiky v klasickém lyžování.

„Abych měl vůbec nějaké porovnání na patnáctce volně, jestli jsou schopní nám konkurovat nebo být lepší,“ vysvětluje Petrásek.

Podle Petráska by pak mohli biatlonisté na olympiádě v Soči pomoci štafetě lyžařů, pokud by některý z nich onemocněl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenéři reprezentačních družstev lyžařů a biatlonistů se ve Večerním Radiožurnálu vyjádřili k možné spolupráci

Trenéra biatlonové reprezentace Ondřeje Rybáře zarazilo, že chce Petrásek biatlonisty prověřovat na mistrovství republiky 6. dubna, protože biatlonisté mají dlouhou sezonu už od listopadu a vrchol mají dávno za sebou.

„I ten Míra, pokud vidí výsledky, vidí, že biatlonisté Norska nebo Francie jsou schopní do Světového poháru vstoupit a nemálo biatlonistů obsadilo místo do top ten ve skejtu,“ říká Rybář s tím, že Ondřej Moravec na Světovém poháru pravidelně zajížděl nejlepší časy.

„Abychom něco dokazovali a porovnávali se na mistrovství republiky, to nemáme zapotřebí,“ odmítá trenér biatlonistů takový test.

Rozdíl ve výkonnosti českých biatlonistů a lyžařů v této sezoně Rybář nepřeceňuje, za nezdary lyžařů podle něj mohou hlavně zdravotní problémy.

„Lukášovi (Bauerovi) se třeba tolik nedaří. Měl velký zdravotní výpadek a s tím je pak ohromně těžké závodit,“ dodává trenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář.

Tomáš Kohout, Jan Suchan, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme